Jaké jsou hlavní rozdíly mezi korelátory? Dle parametrů se zdají velmi podobné

Odpověď:

Každý korelátor je určen pro trochu jinou aplikaci. Ten hlavní rozdíl je ve způsobu použití a výkonu (schopnosti určovat úniky na dlouhé vzdálenosti a na plastech).

 

Eureka3 je ideální nástroj, když Vám stojí "bagr za zadkem". Obstojí při 90% poruch, je nesmírně populární pro svou jednoduchost (barevný dotykový displej) a dobrý výkon v terénu.

 

Enigma vychází z konceptu snímačů šumu, nevypadá tedy vůbec jako klasický korelátor se snímači a vysílači. Má ale až 8 senzorů narozdíl od dvou u Eureky3. Šumy z potrubí si nahrává do interní paměti každého snímače a ty se pak vyhodnocují na PC / notebooku (off-line korelace). Proto je trochu vopruz s Enigmou pracovat. Je nutné ji nejprve naprogramovat, osadit, nechat měřit, posbírat, stáhnout a vyhodnotit. To běžně trvá 10-20 minut. Ale výsledky stojí za to. Nejenže má takový výkon, že vdálenost mezi jednotlivými senzory může být více než 1 km, ale dokáže změřit vzdálenosti mezi senzory, nebo určit z jakého materiálu potrubí je. Uživatel má pak k dispozici až 28 korelací z jediného měření - kombinace mezi všemi snímači. (Eureka3 pouze 1, protože má jen 2 snímače). Enigma dokáže krásně odhalovat špatné zadání a tím zpřesňovat místo určení úniku.

 

Eureka Digital je korelátor, který si bere to nejlepší z obou výše zmíněných systémů. Koreluje okamžitě, ale v kvalitě Enigmy s plně digitálním přenosem. Vyhodnocení je také na PC / notebooku. K dispozici jsou až 3 snímače, takže na jedno měření je možné udělat 3 korelace (1-2, 1-3, 2-3). Enigma ve výkonu tento korelátor stále předčí, protože nemá žádný radiový limit a vzdálenosti mezi senzory mohou být obrovské i v husté zástavbě.

Zadejte nový dotaz:

Kontrolní přepis
z obrázku


jiný obrázek

X

Přihlášení do klientské zóny

Pro stažení tohoto souboru musíte být přihlášeníregistrace zapomněli jste heslo?