Pozemní inspekce plynovodů s mapou a GPS

 

„Dobrý den, potřebujeme detektor plynu, ale aby měl i GPSku.“
...zaznívá v našich telefonech čím dál častěji. Je nám jasné, jakým směrem se dále detektory plynu budou ubírat. Je to jasné i výrobci detektorů plynu Esders, který na tuto situaci reaguje.

 

ON-LINE ZÁZNAM PROŠLÉ A ZKONTROLOVANÉ TRASY

Detektory plynu Goliath nebo Hunter, které dokážou provádět inspekce v ulicích, už mnozí znají. Esders však posunul jejich potenciál ještě o několik kroků vpřed. Přístroje jsou vybaveny Bluetooth technologií, a tak nic nebrání ve spojení detektoru plynu s tabletem přímo v terénu.

Kromě toho, že lze na tabletu prohlížet GISové mapy s trasami plynovodů, bývají tablety vybaveny také GPS modulem, pomocí kterého lze v mapě zobrazit aktuální pozici. Technik přesně ví, kde se nachází on a kde plynovod.

Když k tomu všemu přidáme také naměřenou koncentraci plynu, kterou detektor do tabletu posílá pomocí Bluetooth, lze do map zaznamenávat místa potencionálních poruch nebo provést záznam celé prošlé a zkontrolované trasy včetně naměřených koncentrací. Technik tak předává dispečinku kompletní informace o tom, kde byl a jaké koncentrace plynu tam naměřil.

Možnost vysoké přesnosti díky použití GNSS přijímače

Slyšíme námitky, že přesnost integrovaného GPS modulu v tabletech není nijak valná. Ano, přesnost těchto modulů bývá okolo +/- 10 metrů. Někomu však tato přesnost stačí. Ostatním poslouží externí GNSS přijímač, který zpřesní pozici na +/- 0,5 metru i v silně zastavěné oblasti, což už je veliká paráda.

Přístroj, sonda, tablet, GNSS přijímač... není toho trochu moc na jednoho technika? Není! Esders zkonstruoval speciální popruh, který toho hodně unese. Existuje dvojí provedení. Styl „batoh“ pojme detektor plynu, umožní vystrčit GNSS přijímač a zavěsit tablet. V batohu zbývá spousta místa pro lahev s pitím, fotku rodiny, bundu nebo jiné vybavení, které potřebuje mít technik s sebou na svou výpravu. Styl „kšandy“ je lehčí verze popruhů, na něž lze umístit detektor plynu a zavěsit tablet. Detektor plynu není potřeba během měření ovládat, proto je vždy umístěn na zádech, aby nepřekážel. Naměřené hodnoty pak technik čte na tabletu, kam se koncentrace přenáší on-line pomocí Bluetooth. Technikovi vždy zůstávají volné ruce pro ovládání detekční sondy nebo jakoukoli další manipulaci či boj s nástrahami terénu.

Nejefektivnější metoda kontroly podzemních potrubí

„Pomalá“ pozemní detekce úniků plynu člověkem je nejefektivnější metoda kontroly podzemních potrubí. Nové GPS příslušenství pro zemní detektory Goliath a Hunter posouvají tuto disciplínu do dalšího levelu. Nejde jen o zvýšení komfortu během provádění inspekcí nebo následném vyhodnocování prošlé trasy. Obrovským přínosem tohoto řešení je totiž prokazatelný záznam o provedených měřeních v konkrétních lokalitách.

Vyzkoušejte u nás zdarma a uvidíte!

Detektory s GPS příslušenstvím jsou v Radetonu připraveny k testování, a tak kdo má chuť si tuto high-tech vychytávku vyzkoušet, nechť si nachystá GIS mapy a dá vědět. Ozvěte se - dorazíme za vámi!

Kontakt:

ulbrich Ing. Jakub Ulbrich
ulbrich@radeton.cz
Mob.: 776 887 889
Tel.: 511 189 223

 

 


X

Přihlášení do klientské zóny

Pro stažení tohoto souboru musíte být přihlášeníregistrace zapomněli jste heslo?