POMÁHAT: TOTO SLOVO JE NÁM BLÍZKÉ

Paracentrum Fénix pomáhá lidem po poškození míchy a jejich blízkým při návratu do aktivního života. I my pomáháme paracentru získat potřebné prostředky. Třeba na takovéhle vozítko.

Těch, kteří potřebují podpořit, je mnoho – ohrožené děti, hendikepovaní, lidé nevyléčitelně nemocní, senioři… Podpořili jsme skupiny organizující volnočasové aktivity dětí i dospělých, pomohli jsme lidem postiženým roztroušenou sklerózou, přispěli jsme na výchovu a zkvalitnění výuky vodohospodářských odborníků na stavební fakultě VUT v Brně či na nákup zdravotních a rehabilitačních pomůcek pro děti s dětskou mozkovou obrnou. Lhostejní nám nejsou ani lidé nemocní v pokročilé a konečné fázi nevyléčitelných onemocnění, ať už v hospicích nebo léčebnách dlouhodobě nemocných, kterým naše příspěvky zlepšují komfort života.

Podporu nepotřebují jen nemocné a opuštěné děti. Když jsme dostali tip od našeho zákazníka - žádost o podporu taneční školy z Havířova, neváhali jsme. Její zástupci se chtěli zúčastnit mistrovství světa v disco dance ve Švédsku. Na tak prestižní akci samozřejmě potřebovali shromáždit finanční prostředky, a tak jsme přispěli i my. Havířovské tanečnice soutěžily ve dvou disciplínách a obrovské konkurenci navzdory z obou přivezly cenný kov. Velká formace se stala Vicemistrem světa a malá skupina přivezla do Havířova zlato a titul Mistrů světa.

RADETON BĚHÁ PRO DRUHÉ

Partička radetoňáckých nadšenců do běhání se začala před dvěma lety účastnit běhů, které jsou úzce spojeny s charitou. V každém ročníku jde část startovného na charitativní účely – a to je nám sympatické. 

„JE KRÁSNOU ODMĚNOU TOHOTO ŽIVOTA, ŽE ŽÁDNÝ ČLOVĚK SE NEMŮŽE UPŘÍMNĚ SNAŽIT POMOCI DRUHÉMU, ANIŽ BY POMOHL SOBĚ.“ (RALPH WALDO EMERSON)

POMOZTE NÁM POMÁHAT

Pomoci prostřednictvím nás můžete i vy! V Klientské zóně v sekci Odměny naleznete konkrétní projekty pomoci, které můžete podpořit tím, že přispějete ze svého bodového konta. My darované body proměníme na peníze a zašleme je potřebným.

Chtěli byste pomoci někomu jinému? Pište nám vaše doporučení na skupiny, neziskovky, lidi, instituce, které potřebují pomoc a kde je jistota, že pomoc padne na úrodnou půdu a skutečně pomůže! Pošlete nám Váš návrh (pecarova@radeton.cz).

 

NIKDO NENÍ ZBYTEČNÝ NA SVĚTĚ, KDO ULEHČUJE BŘEMENO NĚKOMU JINÉMU." (CHARLES DICKENS)

Líbí se nám projekt Krabice od bot. Cílem sbírky je udělat radost dětem z chudších rodin, a to prostřednictvím dárků, kterými se naplní právě krabice od bot. Pro některé děti je to často jediný dárek, který dostanou. 

Tady už neseme naplněné krabice na jedno z mnoha sběrných míst. Projektu se účastníme opakovaně.