POMÁHAT: TOTO SLOVO JE NÁM BLÍZKÉ

Paracentrum Fénix pomáhá lidem po poškození míchy a jejich blízkým při návratu do aktivního života. I my pomáháme paracentru získat potřebné prostředky.

Těch, kteří potřebují podpořit, je mnoho – ohrožené děti, hendikepovaní, lidé nevyléčitelně nemocní, senioři… Podpořili jsme skupiny organizující volnočasové aktivity dětí i dospělých, pomohli jsme lidem postiženým roztroušenou sklerózou, přispěli jsme na výchovu a zkvalitnění výuky vodohospodářských odborníků na stavební fakultě VUT v Brně. Dlouhodobě přispíváme na nákup zdravotních a rehabilitačních pomůcek pro děti s dětskou mozkovou obrnou. Lhostejní nám nejsou ani lidé nemocní v pokročilé a konečné fázi nevyléčitelných onemocnění, ať už v hospicích nebo léčebnách dlouhodobě nemocných, kterým naše příspěvky zlepšují komfort života.

RADETON BĚHÁ PRO DRUHÉ

Partička radetoňáckých nadšenců do běhání se začala před dvěma lety účastnit běhů, které jsou úzce spojeny s charitou. V každém ročníku jde část startovného na charitativní účely – a to je nám sympatické. 

„JE KRÁSNOU ODMĚNOU TOHOTO ŽIVOTA, ŽE ŽÁDNÝ ČLOVĚK SE NEMŮŽE UPŘÍMNĚ SNAŽIT POMOCI DRUHÉMU, ANIŽ BY POMOHL SOBĚ.“ (RALPH WALDO EMERSON)

POMOZTE NÁM POMÁHAT

Pomoci prostřednictvím nás můžete i vy! V Klientské zóně v sekci Odměny naleznete konkrétní projekty pomoci, které můžete podpořit tím, že přispějete ze svého bodového konta. My darované body proměníme na peníze a zašleme je potřebným.

Chtěli byste pomoci někomu jinému? Pište nám vaše doporučení na skupiny, neziskovky, lidi, instituce, které potřebují pomoc a kde je jistota, že pomoc padne na úrodnou půdu a skutečně pomůže! Pošlete nám Váš návrh (pecarova@radeton.cz).

NIKDO NENÍ ZBYTEČNÝ NA SVĚTĚ, KDO ULEHČUJE BŘEMENO NĚKOMU JINÉMU." (CHARLES DICKENS)

Podporu nepotřebují jen nemocné a opuštěné děti. Nedávno jsme dostali tip od našeho zákazníka - žádost o podporu taneční školy z Havířova. Její zástupci se chtěli zúčastnit mistrovství světa v disco dance ve Švédsku. Na tak prestižní akci samozřejmě potřebovali shromáždit finanční prostředky, a tak jsme přispěli i my. Havířovské tanečnice soutěžily ve dvou disciplínách a obrovské konkurenci navzdory z obou přivezly cenný kov. Velká formace se stala Vicemistrem světa a malá skupina přivezla do Havířova zlato a titul Mistrů světa.