Světový den vody 2023

Jakub Dirhan|14. 3. 2023

 

I v Radetonu si připomínáme Světový den vody, který se slaví již od roku 1993 a připadá na 22. března. Z historie víme, že tento významný den ustanovilo Valné shromáždění OSN a připomíná především skutečnost, že na světě více než miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody a nemá přístup k vodě.


Motto letošního Světového dne vody je „Urychlení změn prostřednictvím partnerství a spolupráce“.

V Radetonu u příležitosti Světového dne vody, a v duchu letošního motta, pořádáme misi do státu Izrael, kde se delegáti seznámí s nejnovějšími technologiemi, které tato země pro vodárenství vyvinula.

Navštívíme inovační centrum Šimona Peréze a další zajímavé objekty vodohospodářské infrastruktury. K těm nejzajímavějším jistě patří:

👉odsolovací stanice Palmachim (https://ges.co.il/project/palmachim-swro/), která ročně vyprodukuje 100 milionů kubíků vody

👉čistírna odpadních vod Shafdan

👉klíčový přivaděč pro Jeruzalém v zásobování pitnou vodou pro sousední arabské Jordánsko

Tuto akci pořádá Radeton ve spolupráci se společností Asterra, která vyvinula technologii satelitního vyhledávání úniků vody, českým velvyslanectvím v Tel Avivu a Izraelským Export Institutem, spadajícím pod Ministerstvo Průmyslu.


 


Další příspěvky

Dny otevřených kanalizací říjen 2023 - program + pozvánka

Ve dnech 10. a 11.10. se konají Dny otevřených kanalizací na Polygonu Radetonu. Představení bohaté nabídky přístrojů a vybavení z oboru kanalizační techniky. Navíc možnost si vše hned vyzkoušet v praxi přímo v...

3. 10. 2023

Běží krtek k Táboru na konferenci NO-DIG

kde se 19.-20.9.2023 otevřela témata okolo bezvýkopových technologií, mimo jiné pro opravy potrubí. To je přesně téma pro nás, proto i my jsme nechyběli s našimi bezvýkopovými mašinami.

Jakub Dirhan | 22. 9. 2023