Laser HUNTER - plošná kontrola plynové potrubní sítě

Filip Ondráček|29. 11. 2023

Vysoce citlivý a přesný detektor připravený hledat ty nejmenší možné úniky. To je nejnovější detektor německého výrobce Esders.

 

Laser HUNTER je stvořen pro inspekci podzemní potrubní sítě. K tomu, aby byl co nejúčinnější mu pomáhá duální laserový senzor a 80 l/h výkonné nasávací čerpadlo. V praxi to znamená, že je schopen na povrchu zaznamenat i ty nejmenší hodnoty od 0,5 ppm. Zmíněný duální senzor přijde vhod při nalezeném úniku - etanovou analýzou rozeznáme bahenní plyn od zemního.

Vymakanější mašinku na hledání zemních úniků nenaleznete. Laser HUNTER je unikátní i v tom, že vám může posloužit při pěším hledání, můžete ho osadit např. i na koloběžku nebo jiné vozítko a danou trasu zkontrolujete mnohem rychleji. Připojte detektor k softwaru PiNOTE a zobrazte si vaše mapové podklady, plánujte a zaznamenávejte trasy a označujte místa úniku.


Další příspěvky

Smart memo - Inovace v tlakových zkouškách kanalizací

Nedílnou součástí při stavbě kanalizace je tlaková zkouška potrubí. Smart memo je digitální tlakoměr od německé společnosti Esders, který vás tlakovou zkouškou kanalizací provede přesně podle normy ČSN EN...

Filip Ondráček | 21. 2. 2024

Testovanie zariadenia Zonescan NBIoT vo VVS Košice

Přinášíme článek našeho kolegy ze slovenské pobočky Radetonu v Prievidzi, Ing. Ladislava Veselého, který v závěru minulého roku provedl rozsáhlé testování zařízení Zonescan NBIoT ve VVS Košice. Najdete zde...

Ing. Ladislav Veselý | 13. 2. 2024