Smart memo - Inovace v tlakových zkouškách kanalizací

Filip Ondráček|21. 2. 2024

Nedílnou součástí při stavbě kanalizace je tlaková zkouška potrubí. Smart memo je digitální tlakoměr od německé společnosti Esders, který vás tlakovou zkouškou kanalizací provede přesně podle normy ČSN EN 1610 (75 6114).

 

Jedním z hlavních faktorů, které dělají smart memo výjimečným, je jeho digitální povaha. Díky tomu je možné snadno zaznamenávat a ukládat naměřené hodnoty, což usnadňuje sledování a analýzu dat. Nechybí GPS hodnoty o místě provedeného testu, ani LTE modul, díky kterému si záznam z měření můžete odeslat rovnou z terénu.

 

To, co při tlakových zkouškách kanalizací nejvíc oceníte, je testovací režim, který je přesně naprogramovaný dle aktuální normy. Roli samozřejmě hraje materiál potrubí a dimenze. Přístroj vám sám spočítá, jak dlouho bude test probíhat. Následně se řídíte pokyny na displeji tlakoměru, tzn. kdy máte potrubí natlakovat a na jaké hodnoty nebo kdy je třeba řízeně tlak odpustit. Díky velké přesnosti externích tlakových senzorů okamžitě víte jak vaše tlaková zkouška probíhá. To pomáhá předcházet nebezpečným situacím a šetří čas i náklady.


Další příspěvky

Půdní mikrofony společnosti Gutermann

Švýcarská firma Gutermann byla založena v roce 1948 pod názvem S. Gutermann Elektronische Apparate v Zürichu jako první švýcarský výrobce detektorů netěsností, lokátorů potrubí a ventilů. Od 80. let minulého...

Ing. Ladislav Veselý | 17. 5. 2024

MTA PIPE-INSPECTOR®

Pokročilý monitoring stavu potrubí včetně lokalizace netěsností. Rakouský technologický guru společnost MTA přináší na trh další vychytávku. V podstatě jde o plovoucí laboratoř poháněnou baterií, která...

Pepa Pospíšil | 9. 5. 2024