Lokátor Radiodetection RD7100™ - VÝPRODEJ!

Profesionál s vynikajícím poměrem cena výkon

  • Mimořádná záruka 3 roky
  • Měření hloubky na 50Hz
  • Navigační režim bez nutnosti máchání s lokátorem
  • Dynamická ochrana lokátoru proti rušení

Více funkcí

Chci znát cenu Objednat předvedení

Máte dotaz? Zeptejte se nás

Odlehčená konstrukce
Funkce pro rozlišení přeindukovaných signálů z cizích sítí
Zvýšené krytí IP65
Široký výběr aktivních frekvencí
Dynamická ochrana signálu pro práci v rušném prostředí
Možnost pořízení tohoto špičkového lokátoru za atraktivní ceny je právě teď! S příchodem modernizované verze RD7200 na trh zahajujeme výprodej našich skladových zásob. U tohoto modelu jsou k dispozici jen nové kusy. Vyžádejte si tedy nabídku přímo dotazem na některého z našich techniků. Toto oznámení se týká klasických verzí bez antén na markery. Modely RD7100MRx s integrovanými anténami na markery jsou v nabídce i nadále. 

 

RD7100™ disponuje stejně jako RD8100 unikátním uspořádáním 5 indukčních cívek, díky kterým také získal nové trasovací režimy pro ještě pohodlnější navigaci po trase vedení. Velký přehledný displej s perfektní viditelností na slunci podává jasné a intuitivní informace. Kromě intenzity signálu, navigačních šipek a ikony trasovacího režimu zobrazuje také indikátor směru trasovaného vedení (tzv. kompas), hloubku uložení vedení a velikost proudu aktivního signálu. Měření velikosti proudu je velmi důležitou funkcí lokátoru, neboť právě ta výrazně pomáhá při orientaci v hustě zasíťované oblasti, kde se může vyskytovat množství parazitních signálů z cizích sítí. Lokátor je lehký a perfektně vyvážený, aby i dlouhá práce s ním nebyla pro obsluhu utrpením.

Zásadní charakteristikou této řady je, že jednotlivé modely jsou svou výbavou předurčeny pro uplatnění na konkrétní typ inženýrské sítě a dostatečně vybaveny pro kvalitní profesionální trasování. Mají totiž stejnou konstrukci a „mozek“ jako nejvyšší modely RD8100™, a to včetně prodloužené záruky 3 roky. Jsou jen „ořezány“ o pár nadstandardních funkcí, aby tak byly cenově více atraktivní. Jde například o funkci měření směru proudu nebo vzdálené ovládání vysílače přijímačem.

Hlavní funkce

Aktivní frekvence (vedení/sondy)

4-7/0-4 dle modelu

Mimořádná záruka 3 roky

Pasivní frekvence

2-3 dle modelu

Měření hloubky s vysílačem

Automatické

Měření hloubky na 50Hz

modely PL a PLG

Měření velikosti proudu

Současné zobrazení hloubky i proudu

Lokátor stále zobrazuje na displeji hodnotu hloubky i velikosti proudu

Navigační režim bez nutnosti máchání s lokátorem

Dynamická ochrana lokátoru proti rušení

Velmi efektivní ochrana cívek lokátoru při práci v blízkosti zdrojů VN

Několik režimů pro trasování

Včetně bezpečného a komfortního režimu Minima (tzv. hasičů), při kterém lze trasovat se zvednutou hlavou a není nutné sledovat stále displej

Krytí IP65

Zvýšené krytí  na IP65

Kompas

Indikuje stále směr trasovaného vedení

Power filtry

Efektivnější pasivní vyhledávání bez vysílače na silové harmonické frekvence

Vestavěná GPS

Modely PLG a TLG

Poruchy na kabelech

S A-rámem možnost lokalizace plášťových poruch metodou 8kFF

Identifikace kabelu ve svazku

Se stetoskopem

RD7100 si můžete pořídit v 7 variantách klasických přijímačů určených pro liniové trasování (SL, DL, DLG, PL, PLG, TL a TLG). Přídomek "G" značí, že lokátor obsahuje integrovanou GPS s bezplatnou korekcí SBAS, která umožňuje při dobrém výhledu na jih přesnost až na 1 metr. K nim je pak možné volit jeden z 5 modelů vysílačů podle výkonu (1, 5 nebo 10W): TX1, TX5 a TX10 s tím, že pokud zvolíte přijímač i s funkcí lokalizace poruch na kabelech (PL, PLG, TL a TLG), tak je třeba volit už jen mezi vysílačem TX5 nebo TX10. 

SOUČÁSTÍ KAŽDÉ SADY (PŘIJÍMAČ+VYSÍLAČ) JE TAKÉ NÁSLEDUJÍCÍ ZÁKLADNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ: Kabely pro přímé připojení signálu (červený a černý krokodýlek), Zemnicí prodlužovací kabel 10m, Zemnicí kolík, Neodymový magnet, Baterie pro vysílač a přijímač (10ks D alkalické), Návod CZ.

Copyright © 2019 Radiodetection Ltd.  All rights reserved.

Režimy trasování

Při režimu MAXima jsou v činnosti horizontální cívky, které se nejvíce vybudí přímo nad vedením a díky tomu má lokátor největší odezvu. Na MAXimum je možné pomocí otočení lokátoru o 90° oběma směry určovat směr vedení. Navíc ještě lokátor měří hloubku a velikost signálního proudu.

Tento režim je výhodné používat na začátku akce po napojení vysílače, kdy je nutné najít naši trasovanou síť. Lokátor je mimo signál potichu a nejvíce "řve" jen nad naším signálem. To nám umožňuje provádět toto předhledání velmi bezpečně se zvednutou hlavou a čekat až na zvuk z lokátoru.

Možnost, kdy můžete současně na displeji zkombinovat přesnost sloupcového grafu MAXima s navigačními šipkami MINima, které mohou ukazovat jinam než MAXimum, a tím indikovat přítomnost narušeného magnetického pole. 

U modelů RD7000, RD7000+ a RD8000 navigují postupně se zvětšující šipky na pozici dle MINima a nelze to změnit. 

U modelů RD7100 a RD8100 lze nově přidržením tlačítka pro změnu režimů změnit šipky ze zvětšujících se, které navádí do místa MAXima přesně dle sloupcového grafu na krátké šipky, které navádí podle MINima. V tomto režimu je nutné koukat na obě hodnoty odděleně, protože ne vždy sedí MINimum a MAXimum do stejného místa, pokud je narušené magnetické pole.

Při režimu MINima jsou v činnosti vertikální cívky, které nejsou nad vedením vůbec vybuzeny, a proto v tomto místě nemá lokátor žádnou odezvu. Se zvětšující se vzdáleností od vedení se odezva zvětšuje. Vnímání tohoto režimu je velmi jednoduché díky dvěma navigačním šipkám, které jednoznačně určí místo trasovaného signálu. 

V tomto režimu můžeme trasovat velmi bezpečně se zvednutou hlavou a nemusíme sledovat displej díky zvuku, který je na každou stranu výrazně jiný. Proto se tento režim vžil do podvědomí odborné veřejnosti jako režim "HASIČI". 

Pro zjištění přesné polohy vedení je ale vždy ještě potřeba přepnout lokátor do režimu MAXima a zkontrolovat, zda trasa souhlasí s trasou v tomto režimu. 


Příslušenství

Indukční kleště 100mm Kód: RD10/TC1769-4KTX

Indukční kleště 100mm jsou nejprodávanější kleště z našeho sortimentu. Kleště 100mm jsou pro svou velikost univerzální pro trasování kabelů, plynovodů, teplovodů, vodovodů atd. Je to jeden z velice efektivních způsobů jak dostat signál do vedení. S indukčními kleštěmi přijdete, cvaknete a trasujete. Pokud se jedná o trasování kabelů, stačí, aby byly oba konce uzemněny a signál se velice pěkně indukuje. Je tedy možné trasovat i kabely pod napětím (NN, VN). Tyto kleště bývají považovány za základní vybavení každé lokační sady. Obsahuje chytrý konektor pro připojení k vysílači (nic nenastavujete - vysílač sám rozezná zařízení, které je k vysílači připojeno).

Ministetoskop Kód: RD10/RX-STETHOSCOPE-HG

Ministetoskop je příslušenství na identifikaci kabelu ve svazku. Pokud máte v jednom výkopu vedle sebe několik podobných kabelů, jste schopni idnetifikovat konkrétní kabel, ke kterému máte připojen vysílač přiložením stetoskopu k jednotlivým kabelům. Platí nejen pro přímé napojení, ale i přes indukční kleště. Můžete tak identifikovat i kabel v rozvodné skříni apod.

Kabely pro přímé připojení MINI Kód: RAKPPPMINI

NOVINKA!

Sada malých krokodýlků vhodná zejména pro přímé galvanické napojení na tenké telekomunikační kabely. V sadě jsou dvě velikosti krokodýlků a je možné je vyměnit dle aktuální situace. Výměna pomocí rychlospojky netrvá ani 2 sekundy. Délka kabelů 3,5 m.

Kabely pro přímé připojení UNIVERZÁLNÍ Kód: RD17/TX2609E1

Standardní základní příslušenství dodávané s vysílačem v lokační sadě. Univerzální velikost krokodýlků vhodná pro aplikaci signálu na většinu připojovacích míst. Délka kabelů 3,5 m.  

Kabely pro přímé připojení MAXI Kód: RAKPPPMAXI

NOVINKA!

Velké a masivní krokodýlky vhodné zejména pro přímé galvanické napojení na vodovody a plynovody. Délka kabelů 3,5 m.

Konektor pro galvanické připojení na kabely pod napětím do 440 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LCC

Pokud se musíte často připojovat do rozvodných skříní a nevejdou se do ní indukční kleště nebo nelze kabely vypnout a odpojit, je možné použít tento filtr. Tímto příslušenstvím se můžete bezpečně připojit pomocí červeného a černého krokodýlku až pod napětím do 440 V. Současně je možné bez problému použít černý krokodýlek na zemnicí kolík a využít tak nezávislého uzemnění.

A-rám včetně propojovacího kabelu Kód: RD10/AFRAME-4K7K8K

A-rám je ideálním příslušenstvím pro hledání plášťových poruch na kabelech

Transportní taška pro lokátory RD7/8000™ Kód: RD10/RD7K8KSRBAG

Pohodlná transportní taška pro lokátory Radiodetection RD7000™ a RD8000™, do které se vejde nejen přijímač a vysílač, ale také spousta příslušenství. Je možné objednat i verzi s kolečky pro snadné převážení po rovných hladkých površích.

Neodymový magnet Kód: RD26/F4ME16M4

Mimořádně silný neodymový permanentní magnet určený pro aplikaci signálu na těžko přístupná místa pro přímou galvanickou aplikaci pomocí krokodýlků. Magnet je nyní součástí základního příslušenství všech vysílačů značky Radiodetection.

Neodymové magnety jsou schopny unést více než tisícinásobek vlastní váhy. Magnet o velikost malé mince tak může udržet železný předmět o hmotnosti kolem 10 kg.

Indukční kleště 50mm Kód: RD10/TC2136-4KTX

Indukční kleště 50mm jsou nejmenší kleště z našeho sortimentu. Kleště 50mm se pro svou velikost hodí pro trasování sdělovacích a NN kabelů. Je to jeden z velice efektivních způsobů jak dostat signál do vedení. S indukčními kleštěmi příjdete, cvaknete a trasujete. Pokud se jedná o trasování kabelů, stačí aby byly oba konce uzemněny a signál se velice pěkně indukuje. Je tedy možné trasovat i kabely pod napětím. Obsahuje chytrý konektor pro připojení k vysílači (nic nenastavujete - vysílač sám rozezná zařízení, které je k vysílači připojeno). Ke kleštím je možné dokoupit i tyč pro pohodlné a bezpečné připojení kleští v nepřístupném prostředí trafostanic apod.

Indukční kleště 220mm Kód: RD10/RD7GT0235

Indukční kleště 220mm jsou největší kleště z našeho sortimentu. Pro svou velikost jsou vhodné zejména pro trasování  VN kabelů a potrubí o průměrech do 220 mm. Lze je použít samozřejmě i u NN rozvodných skříní (RIS, PRIS), kde je dostatek prostoru pro obejmutí aspoň jedné fáze a nuláku. Použití kleští je jeden z velice efektivních způsobů jak dostat signál do vedení. S indukčními kleštěmi přijdete, cvaknete a trasujete. Pokud se jedná o trasování kabelů, stačí aby byly oba konce uzemněny a signál se velice pěkně indukuje. Je tedy možné trasovat i kabely pod napětím (NN, VN). Kleště jsou k vysílači připojeny přes chytrý konektor (nic nenastavujete - vysílač sám rozezná zařízení, které je k vysílači připojeno).

Malý stetoskop Kód: RD10/AC2645-4KRX

Malý stetoskop je příslušenství na identifikaci kabelu ve svazku. Tvar zakřivení dotykové plochy předurčuje tento stetoskop pro použití zejména na kabelech se středním průměrem. Pokud máte v jednom výkopu vedle sebe několik podobných kabelů, jste schopni identifikovat konkrétní kabel, ke kterému máte připojen vysílač přiložením stetoskopu k jednotlivým kabelům. Výhodou malého stetoskopu je závit, do kterého je možno napojit prodlužovací tyč nebo tyče. To je velice praktické z hlediska bezpečnosti nebo pokud je místo nepřístupné. Funguje nejen při přímém napojení, ale i přes indukční kleště. Můžete tak identifikovat i kabel v rozvodné skříni, který je pod napětím apod.

Velký stetoskop Kód: RD10/AC2644-4KRX

Velký stetoskop je příslušenství na identifikaci kabelu ve svazku. Pokud máte v jednom výkopu vedle sebe několik podobných kabelů, jste schopni identifikovat konkrétní kabel, ke kterému máte připojen vysílač. Stačí přiložit stetoskop, který je připojen k přijímači a sledovat odezvu na displeji. Velký stetoskop má flexibilní ohýbací část a je vhodný pro kabely větších průměrů (VN) a identifikaci v rozvodných skříních. Flexibilní část je praktická z hlediska bezpečnosti a přístupnosti. Lze použít nejen pro přímé napojení vysílače, ale i přes indukční kleště. Můžete tak identifikovat i kabel v rozvodné skříni, který je pod napětím apod.

Zásuvkový konektor 230V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LPC-EUR

Konektor pro přivedení signálu do rozvodů NN přes zásuvku 230V

RD7/8KTx Akumulátor Li-Ion 8,8Ah pro vysílač, Nabíječe 230 i 12V Kód: RD10/TXRBATPACKKIT-EU

Profi akumulátor pro vysílače modelů Radiodetection RD7/8000 typu Li-Ion s kapacitou 8,8 Ah!

RD5/7/8KRx Akumulátor NiMH 9Ah pro přijímač, Nabíječ 230V Kód: RD10/RXRECHARGEKIT-EU

Profi akumulátor pro přijímače modelů Radiodetection RD5/7/8000 typu NiMH s kapacitou 9 Ah!. Možné přiobjednat nabíječ 12V do auta.

Nabíječ aku NiMH pro příjímače RD5/7/8000 z autozásuvky 12V Kód: RD10/RXAUTOCHARGER

Nabíječ z auta pro akumulátor 9Ah pro přijímače RD5/7/8000. Nikdy nezůstanete v terénu bez energie. Lze zakoupit i celou profesionální sadu akumulátor-nabíječ 12V-nabíječ 230V.

Nabíječ aku NiMH pro příjímače RD5/7/8000 z 230 V Kód: RD10/RX-MAINSCHARGER-EU

Nabijení akumulátoru NiMH 9 Ah pro přijímače RD5/7/8000 ze zásuvky 230 V. Lze objednat i celou kompletní aku sadu aku-nabíječ 12V-nabíječ 230V.

Nabíječ Ansmann energy 8 plus na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG8576SE2/R2

Kvalitní a prověřený nabíječ Ansmann pro monočlánky typu D/C/AA/AAA/E

Nabíječ Ansmann energy 16 na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG3773

Kvalitní a prověřený nabíječ Ansmann pro monočlánky typu D/C/AA/AAA/E 

Dobíjecí baterie Ansmann typu D Kód: FG6549SC2

Kvalitní dobíjecí baterie typu D 10000 mAh, vhodné pro provoz v přijímačích a vysílačích firmy Radiodetection. Balení po 2 ks. 

Nabíječ TECXUS TC 6000 Kód: BAW23723

Nabíječ NiMH baterií typu D firmy Tecxus 10000 mAh pro vysílače a přijímače firmy Radiodetection. Ekonomická varianta, spokojenost. Možnost dobíjení jak z 12 V (auta) i ze sítě 230 V.

Dobíjecí baterie typu D firmy Tecxus Kód: BAW23741

Dobíjecí baterie typu D 10000 mAh firmy Tecxus. Ekonomické řešení dobíjecích baterií pro přijímače a vysílače firmy Radiodetection. Balení po 1 ks.

Prodlužovací zemnicí kabel 100m Kód: RNESC/SC

Ideální příslušenství pro trasování obtížných situací (vodovodní přípojky), kdy potřebujeme dostat signál až na konec vedení

RD4/7/8KTx Zemnicí kolík Kód: RD04/ET2980P8

Pohodlné píchnutí i do suché zeminy díky šroubovité konstrukci

Adaptér příslušenství z řady RD400 Kód: RD17/TX2646E1

Pokud máte staré příslušenství k řadě RD400, pomocí adaptérů jej připojíte k novým řadám RD4/7/8000. K dispozici jak adaptér pro příslušenství k vysílačům, tak přijímačům.

Ponorná anténa Kód: RD10/SM1099-8-4MRX

Ponorná anténa se spojí s lokátorem a za pomoci potápěčů zjišťuje průběh a hloubku vedení pod říčním dnem. Anténu lze pořídit buď s frekvencemi 512 a 640 Hz nebo 8 kHz.

Transportní taška na A-rám Kód: RD10/RD4FFRXBAG

A-rám v ní bude jako v bavlnce


Reference

EMKO elektromontáže s.r.o. RD7100 - VÝPRODEJ!

Noel, s.r.o. RD7100 - VÝPRODEJ!

MEZ spol. s r.o. RD7100 - VÝPRODEJ!

Město Kostelec nad Orlicí RD7100 - VÝPRODEJ!

Služby Města Veselí nad Moravou RD7100 - VÝPRODEJ!

SUDOP PRAHA a.s. RD7100 - VÝPRODEJ!

Nej.cz s.r.o. RD7100 - VÝPRODEJ!ČR - AMPER 2022

17. 5. 2022
až 22. 5. 2022

Reflektometr CS90

„Impulzák“ střední třídy s 1ns šířkou impulzu a českým menu. Další přírůstek do našeho portfolia...

Petr Svoboda | 13. 5. 2021

Našlapaný přenosný ultrazvukový průtokoměr

Lokalizace poruch pomocí měření nočních minimálních průtoků • Kontrola čerpadel • Analýza spotřebišť...

Pepa Pospíšil | 11. 5. 2021

Nasprejujte si nové potrubí do starého

Hledáme po světě nové technologie, které by vám usnadnily život s inženýrskými sítěmi. Tato věta zní z...

Jakub Ulbrich | 15. 2. 2021

Zaujal vás tento produkt?

Ing. Petr Svoboda

Kabely

Michal Juráň

Kabely