Multikorelační systém Enigma

Digitální korelační systém pro přesnou lokalizaci poruch i preventivní vyhledávání skrytých úniků

 • Preventivní průzkum výskytu poruchy
 • Přesnost určení místa poruchy
 • Zaznamenání poruchy pod hranicí slyšitelnosti
 • Možnost archivace dat

Více funkcí

Chci znát cenu Objednat předvedení

Máte dotaz? Zeptejte se nás

Enigma je unikátní přístroj, který dokáže přesně vyhledat úniky vody ve velké oblasti (až 2 km), a to v jediném kroku. Stejně tak funguje i jako plně digitální korelátor se zpožděným záznamem. Filozofií tohoto přístroje je použití vícero korelačních senzorů, které se osazují na síť a korelují mezi sebou. Díky tomuto konceptu je možné jeden únik změřit z více bodů, a to vše během jediného měření. Senzory se naprogramují pomocí PC (či notebooku v terénu) pro osazení, poté se osadí a po skončení měření se data stáhnou zpět do PC, kde je lze buď velmi podrobně analyzovat a přesně určit jejich polohu, nebo jen rychle určit mezi kterými senzory se úniky nacházejí či kolik jich v měřené oblasti vůbec je.

Enigma začíná fungovat již od dvou senzorů, kdy poskytuje jednu korelaci (jak je tomu u běžných korelátorů). Mnohem většího efektu ale uživatel dosáhne, pokud použije kompletní sadu osmi senzorů, kdy Enigma provede hned 28 korelací během jediného měření. Křížová korelace přináší celou řadu výhod, zejména pak možnost potvrzení úniku z různých korelačních kombinací, odhalení nesprávného zadání detailů potrubí, což prakticky eliminuje suché výkopy.

Další nespornou výhodou je možnost osazení přes noc, kdy Enigma pracuje v ideálních podmínkách (největší ticho a nejvyšší tlak), aniž by vyžadovala obsluhu. Data se pak stáhnou do PC následující den. Veškerá měření jsou archivovaná, což umožňuje data sdílet, zpětně analyzovat, měnit parametry potrubí. Tím, že jsou veškeré zvuky z potrubí nahrány ve vyšší než CD kvalitě v PC, dá se s jednotlivými měřeními vyloženě kouzlit. Více se dozvíte v podrobném prospektu.  

Enigma je ideálním nástrojem pro vodárenské společnosti, které se rozhodly věnovat se preventivnímu vyhledávání skrytých úniků, a které potřebují vyhledávat přesně úniky i ve velmi obtížných podmínkách.

Klíčové parametry

Preventivní průzkum výskytu poruchy

Přesnost určení místa poruchy

10 cm

Zaznamenání poruchy pod hranicí slyšitelnosti

Možnost archivace dat

Možnost měřit v noci bez přítomnosti obsluhy

Plně digitální technologie

Možnost použití na plastových rozvodech

Vyhodnocení na PC

Bez nutnosti dobíjet

Možnost připojit hydrofony

Doporučený počet snímačů

3 - 8

Výhody:

 • Dva přístroje v jediném kufru
 • Vyhledání více úniků během jediného měření
 • Pokrytí rozsáhlé části sítě
 • Křížová korelace pro naprosto přesné výsledky
 • Extrémní citlivost v náročných podmínkách
 • Plně digitální technologie
 • Nulové provozní náklady
 • Celoživotní archivace veškerých provedených měření
 • Možnost konzultace jednotlivých měření přes internet
 • Dva režimy měření, rychlá korelace nebo měření přes noc 
 • Provedení IP68 - plně ponořitelné 

 

Nevýhody: 

 • Vyšší pořizovací náklady
 • Nutnost vyhodnocení na PC nebo notebooku při práci v terénu
 • Není možno korelovat online

 


Příslušenství

Enigma - hydrofonní systém Kód: PRJXG002

Digitální korelační systém Enigma v provedení s hydrofonními senzory pro dosažení maximální citlivosti na dlouhé vzdálenosti, velké dimenze a plastová potrubí

USB komunikační kabel Kód: PRJXG204

USB kabel určený ke komunikaci kufru Enigma s PC

Pravoúhlý držák snímače s magnetem Kód: PRJXG501

Reference

Brněnské vodárny a kanalizace, a.s. Eureka 3+ , Enigma , Aqua M-300 , GA-92XTd

Technické služby Strakonice s.r.o. Enigma , FlexiTrace

Vodohospodářská společnost Sokolov, s.r.o. Drulo III , Aqua M-200 , Enigma , Xilog +

Severočeská servisní a. s. Enigma , PipeMic , Picote

S firmou Radeton spolupracujeme řadu let. Pořizujeme především trasovací a korelační přístroje - RD8100, Enigma, ale také hledače FM materiálů nebo prut s hydrofonem Pipe Mic. Přístroje pracují velmi efektivně a spolehlivě. Tým Radetonu jedná profesionálně s důrazem na maximální spokojenost zákazníka.

Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. Aqua M-200 , Enigma , Eureka 3+ , GA-92XTd

Šumperská provozní vodohospodářská společnost, a.s. Enigma , Eureka 3+ , Hunter H2 , Phocus 3 , GA-92XTd

Vodovody a kanalizace Vyškov,a.s. GA-92XTd , Enigma , Eureka 3+ , Aqua M-100 , Aqua M-50

Ostravské vodárny a kanalizace a. s. Enigma , QuickView , Eureka 3+ , QuickView

Vodovody a kanalizace Břeclav, a.s. Eureka 3+ , Enigma , Aqua M-300 , GA-92XTd , TTFM100B

Vodárenská Svitavy s.r.o. Eureka 3+ , Enigma

Vodovody a kanalizace Náchod, a.s. Enigma , RD312 , FlexiTrace

Slovácké vodárny a kanalizace, a. s. LS01 , Enigma

Vodárenské a technické služby s.r.o. Hlohovec Enigma

Vodohospodářská společnost Čerlinka, Litovel Xilog + , Enigma

Vodárenská akciová společnost Žďár n. Sázavou Enigma , FlexiTrace

Pražské vodovody a kanalizace, a.s. Enigma 3m , Enigma , Drulo III , QuickView , QuickView

Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí, a.s. RD7100 MRx , Enigma , Aqua M-300 , A-RÁM , GA-92XTd , FlexiTrace

Přátelská firma s profesionálním přístupem k zákazníkům, včetně plnohodnotných služeb podpory a servisu. Skvělý tým. Z vlastní mnohaleté zkušenosti můžeme jen doporučit. Z portfolia Radetonu využíváme celou řadu přístrojů: RD7000 PL+, FLEXITRACE, RD312, RD316, SCHONSTEDT, ENIGMA, AQUA M-300, A-RÁMY, DRULO.

Královéhradecká provozní, a.s. Enigma , LS01 , Xilog +

Radeton je firma se skvělými přístroji, výborným servisem a nadstandardními službami, jako je například výstava RoadShow. Oceňuji ochotu firmy zapůjčit jakoukoli techniku a nezávazně si ji tak vyzkoušet.

Královéhradecká provozní, a.s. LS01 , Enigma , Xilog +

Se všemi dosud zakoupenými produkty jsme nadmíru spokojeni a můžeme je pouze doporučit. S dlouholetou praxí s používáním přístrojů od jiných výrobců se nedají produkty této firmy srovnávat. A proto stále platí - když dva dělají totéž, není to totéž

Město Vlachovo Březí Mikron Mini , Enigma

Férový přístup k zákazníkům a ochota. Snaha s pomocí při řešení problémů (financování, technická podpora) - tak znám Radeton. Přístroj Enigma funguje, jak má. Je to skvělý pomocník při hledání poruch na řadu.

Vodovody a kanalizace Pardubice, a.s. Enigma , Eureka 3+ , RD550 PWG , GA-92XTd , Aqua M-40

Dlouholetý kontakt, osobní přístup, perfektní produkty. Práce s RD4000 pro nás znamená vytyčování bez problémů, práce s Eurekou ve většině případů přesnou lokalizaci poruch a hledač poklopů - ten je prostě perfektní!

Královéhradecká provozní, a.s. LS01 , Enigma , Xilog +

S firmou Radeton spolupracuji již 7 let. S přístupem a servisem firmy jsem velice spokojen. Zaměstnanci jsou ochotní, a pokud se objeví problém, snaží se jej vyřešit s profesionálním přístupem. Enigma - super korelátor!

ČEVAK a.s. Enigma , Aqua M-200 , LS01 , GA-92XTd , FlexiTrace

Kvalita odborného poradenství je na vysoké úrovni. Servis je kvalitní a rychlý. Jsem spokojen s digitálním korelátorem, a to včetně hydrofonů.

Veolia Energie ČR RD7100 MRx , Enigma , VibraGas , VibraGas

Firma Radeton je kvalitní firma s kvalitními odborníky, kteří jsou ochotní a vstřícní vůči zákazníkům. Kdykoli pomohou s jakýmkoli problémem. ENIGMA je výborný přístroj na křížovou korelaci. Hodně nám pomohla v lokalizaci poruch. RD7000 je kvalitní trasovač sítí. Již několikrát vytyčil sítě v místě, kde nic nemělo být!

Veolia Energie ČR RD7100 MRx , Enigma , VibraGas , VibraGas

Dlouhodobě máme velice dobrou zkušenost s komunikací a vstřícností jednotlivých specialistů. Kluci (a dámy) - setkání s Vámi je pro nás ctí a přínosem! SIGI EX je masivní přístroj s dlouhou výdrží provozu. Oceňuji jednoduché a přehledné menu.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. Enigma , Aqua M-200 , RD8100 MRx

Radeton je přátelská firma. Její pracovníci se nám vždy snaží vyhovět a být nápomocni, když se dostaneme do problémů. Ochotně nám předvedou nové přístroje a vše, co potřebujeme, nám vysvětlí. Pracuji s přístroji EUREKA2 a ENIGMA a s oběma jsem velice spokojen. U EUREKY2 oceňuji "průzkumný režim", díky němuž vím brzy, zda se nachází v měřeném úseku porucha. ENIGMU používám zejména na delších měřených úsecích a plastových rozvodech

ČEVAK a.s. RD8100 MRx , Enigma , Aqua M-200 , LS01 , GA-92XTd , FlexiTrace

H2Waldi je přístroj, který používám 4 roky. Jsem s ním velice spokojen, využívám ho na dohledání malých úniků, zejména u plastových potrubí.

Vodovody a kanalizace Vsetín a.s. Enigma , GA-92XTd , Aqua M-200

Společnost Radeton je náš dlouhodobý partner. Velmi si ceníme flexibility a profesionality jeho zaměstnanců, a to nejen v oblasti prodeje, oprav, servisu a školení, ale především neustálé "hledání" nových technologií zvyšujících prestiž vodárenství. Nebojte se investovat do nových technologií.

Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav, a.s. RD8100 MRx , Enigma , FlexiTrace

Radeton není jen o přístrojích, vynikajícím servisu, proškolování a těsném uživatelském kontaktu, který oceňuji především při řešení zdánlivě neřešitelného. Každá žádost o pomoc je pro ně výzvou, hrou i zábavou. Kdykoli se s nimi potkám nebo zavolám, vím, že v tom nejsem sám. S Enigmou se úspěšnost prevence a přesného vyhledání úniků na vod. síti přiblížila k dokonalosti. (Oceňuji variabilitu, výdrž a odolnost vůči provozním vlivům a téměř non-stop vzdálenou podporu.)

Vodovody a kanalizace Hodonín, a.s. Eureka 3+ , Enigma , Aqua M-300 , Aqua M-200 , GA-92XTd

Nejlepším důkazem spokojenosti je více než 15letá spolupráce, která je postavena na vstřícném přístupu společnosti Radeton a kvalitních přístrojích, které nabízí. Každodenně používáme několik přístrojů od společnosti Radeton, ale pokud bych měl vyzdvihnout jeden, byl by to multikorelační přístroj ENIGMA, ten nám dělá radost i v těch nejsložitějších případech.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. Enigma , Aqua M-200 , Eureka 3+ , Enigma 3m , Phocus 3

Již od roku 2006 pracuji s přístrojem ENIGMA. Je pro mě nejlepší a nejoblíbenější. I když ho mám už tak dlouho, stále se s ním dá naučit něco nového. Na prevenci je skvělá. My ji kombinujeme s Phocusem. U lokátoru RD8000 oceňuji skvělou funkci společného maxima a minima. Vhodná pro rychlou korelaci u jasných poruch je EUREKA2.

Město Vlachovo Březí Mikron Mini , Enigma

Radeton vždy hledá nejvhodnější řešení pomoci. Naše město si díky individuálnímu přístupu firmy a nabídce nákupu na splátky mohlo dovolit pořídit vyhledávací zařízení poruch vodovodu Enigma. Bez zařízení Enigma bychom poruchy na vodovodu nemohli nalézt. Je dobré disponovat větším počtem identifikačních válečků pro rychlejší a snazší vyhledávání poruchy.

Vodohospodářská společnost Sokolov, s.r.o. RD8100 MRx , Enigma , Xilog + , Eureka 3+

Přístroje od Radetonu jsou spolehlivé a není problém se servisem, což je pro nás velmi důležité. Firma nám vždy vyšla vstříc a snaží se nás podporovat ve zlepšení. Na školeních je super, že si vše můžete vyzkoušet a osahat přímo na místě při praktických ukázkách v terénu. Pracovníci Radetonu jsou vám vždy k dispozici po celou dobu školení. Zodpoví vaše dotazy, vyřeší vaše problémové poruchy na vašem provozu, popřípadě vám poskytnou servis vašich přístrojů.

Vodohospodářská společnost Sokolov, s.r.o. RD8100 MRx , Enigma , Xilog + , Eureka 3+ , PipeMic XL/XXL

Radeton je veselá a hravá firma, která ráda aplikuje nové technologie do praxe. Lidé v ní jsou vždy ochotni pomoci svým zákazníkům. Na školení firmy Radeton jezdíme již několik let. Toto školení je velmi prospěšné a užitečné nejen pro pracovníky měřicích vozů, ale podle našeho názoru i pro jejich vedoucí, kteří si mohou objasnit problematiku vyhledávání poruch. Zároveň získáte informace o světových novinkách a technologiích v oboru.

Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. Aqua M-200 , Enigma , RD8100 MRx , PipeMic , GA-92XTd

PipeMic, který dodává Radeton, je vynikající přístroj pro trasování a vyhledávání poruch pod tlakem na plastových vodovodních přípojkách a nejen na nich. Výhodou systému Enigma je možnost offline křížové korelace a následné analýzy celého měření. Spolu s hydrofonním systémem se z Enigmy stává jeden z nejlepších přístrojů tohoto typu na trhu.

Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. Enigma , Aqua M-200 , RD8100 MRx , PipeMic , GA-92XTd

Firma Radeton je pro nás velmi spolehlivým partnerem v oblasti diagnostiky vodovodní sítě. Nabízí špičkové, kvalitní a hlavně spolehlivé přístroje. Oceňujeme u této firmy také oblast inovací, které se odvíjejí od potřeb zákazníka. Skvělá je také péče o zákazníka v oblasti poradenství a servisu, což je pro nás velkou přidanou hodnotou. Skvělým produktem se pro nás stal např. systém křížové korelace ENIGMA.

Severomoravské vodovody a kanalizace a.s. RD550 PWG , GA-92XTd , Enigma , Aqua M-40 , Aqua M-100 , Aqua M-300

MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ a.s. Eureka 3+ , Xilog + , Enigma , RD8100 MRx , Hunter H2 , PrimeFlo-T , GA-92XTd , PrimeLog+ , Aqua M-50 , QuickView , QuickViewPůdní mikrofony společnosti Gutermann

Švýcarská firma Gutermann byla založena v roce 1948 pod názvem S. Gutermann Elektronische Apparate v Zürichu...

Ing. Ladislav Veselý | 17. 5. 2024

MTA PIPE-INSPECTOR®

Pokročilý monitoring stavu potrubí včetně lokalizace netěsností. Rakouský technologický guru společnost MTA...

Pepa Pospíšil | 9. 5. 2024

Radeton na 62. konferenci SRVO v Praze s GEORAFANEM

Jsme hrdí, že jsme se minulý týden mohli účastnit 62. konference SRVO - Společnost pro rozvoj veřejného...

Anna Rožňovcová | 2. 5. 2024

Zaujal vás tento produkt?

Josef Pospíšil

Vodovody