Bezdrátový akustický systém snímačů šumu pro plošný průzkum vodovodní sítě

  • Bezdrátová komunikace
  • Preventivní průzkum výskytu poruchy
  • Zaznamenání poruchy pod hranicí slyšitelnosti
  • Možnost archivace dat

Více funkcí

Chci znát cenu Objednat předvedení

Máte dotaz? Zeptejte se nás

Phocus3 je pokročilý akustický systém, který se skládá z libovolného počtu senzorů. Díky bezdrátové komunikaci je možné používat sběrače způsobem "lift and shift", tzn. osadit, naměřit data a přesunout do jiné oblasti nebo permanentně osadit a sbírat data. Úkolem systému Phocus3 je odhalit přítomnost všech úniků v oblasti, ve které je osazen. Výrazně tak usnadní práci korelátoru či půdního mikrofonu, který má za úkol únik dohledat přesně. Např. na 2km úsek potrubí, kde je podezření na únik vody, stačí přes noc osadit 10 snímačů Phocus3 a druhý den je hned jasné, kde tento únik (případně více úniků) je. Výrazně tak zkracuje dobu přesného dohledání poruchy. Tato metoda plně nahrazuje noční odposlechy sítě, kdy poskytuje mnohem větší spolehlivost a pohodlnost. Systém Phocus3 je ideálním nástrojem pro preventivní vyhledávání, kdy funguje i na sítích, jejichž průtoky nejsou kvalitně monitorovány. Jeho každodenní nasazování na síť přináší provozovateli odhalování i takových úniků, o kterých neměl sebemenší tušení. Vyznačuje se nízkými investičními náklady, rapidní ekonomickou návratností, velmi snadnou obsluhou a vysokou spolehlivostí. Proto je vhodný jak pro velké vodárenské společnosti, tak i menší provozy a obce, které si svůj vodovod provozují sami. Pro permanentní instalaci je navržen model Phocus3m. Každý snímač automaticky odesílá data na server díky zabudované SIM kartě. Výsledky měření jsou k dispozici v aplikaci PrimeWeb z libovolného internetového prohlížeče. PrimeWeb dokáže sbírat data i z jiných zařízení např. Xilog+. Tím pádem má uživatel pohromadě informace nejen o poruchách, ale i o průtoku a tlaku v jednotlivých okrscích.

Bezdrátová komunikace

Infračervené nebo rádiové rozhraní

Preventivní průzkum výskytu poruchy

Zaznamenání poruchy pod hranicí slyšitelnosti

Možnost archivace dat


Reference

VODÁRNA PLZEŇ a.s. Enigma , Aqua M-200 , Eureka 3+ , Enigma 3m , Phocus 3

Již od roku 2006 pracuji s přístrojem ENIGMA. Je pro mě nejlepší a nejoblíbenější. I když ho mám už tak dlouho, stále se s ním dá naučit něco nového. Na prevenci je skvělá. My ji kombinujeme s Phocusem. U lokátoru RD8000 oceňuji skvělou funkci společného maxima a minima. Vhodná pro rychlou korelaci u jasných poruch je EUREKA2.

Šumperská provozní vodohospodářská společnost, a.s. Enigma , Eureka 3+ , Hunter H2 , Phocus 3 , GA-92XTdPůdní mikrofony společnosti Gutermann

Švýcarská firma Gutermann byla založena v roce 1948 pod názvem S. Gutermann Elektronische Apparate v Zürichu...

Ing. Ladislav Veselý | 17. 5. 2024

MTA PIPE-INSPECTOR®

Pokročilý monitoring stavu potrubí včetně lokalizace netěsností. Rakouský technologický guru společnost MTA...

Pepa Pospíšil | 9. 5. 2024

Radeton na 62. konferenci SRVO v Praze s GEORAFANEM

Jsme hrdí, že jsme se minulý týden mohli účastnit 62. konference SRVO - Společnost pro rozvoj veřejného...

Anna Rožňovcová | 2. 5. 2024

Zaujal vás tento produkt?

Josef Pospíšil

Vodovody