Lokátor Radiodetection RD8100™ - VÝPRODEJ!

Lokátor s patentovanou ergonomií, který už nebudete chtít dát z ruky

  • Mimořádná záruka 3 roky
  • Měření směru proudu na 4/8 kHz!
  • Současné zobrazení hloubky i proudu
  • Navigační režim bez nutnosti máchání s lokátorem
  • Dynamická ochrana lokátoru proti rušení

Více funkcí

Chci znát cenu Objednat předvedení

Máte dotaz? Zeptejte se nás

Měření směru proudu na trasovací frekvenci 8 kHz
Kontrastní a na slunci perfektně viditelný displej
Funkce iLOC - vzdálené ovládání vysílače přijímačem.
Komunikace s externími GNSS zařízeními
Stovky spokojených uživatelů v České republice
Možnost pořízení tohoto špičkového lokátoru za atraktivní ceny je právě teď! S příchodem modernizované verze RD8200 na trh zahajujeme výprodej našich skladových zásob. U tohoto modelu jsou k dispozici už jen použité kousky po našich prezentacích a půjčování zákazníkům. Nové kusy již objednat nelze. Vše je v perfektním stavu jen s běžným opotřebením. Vyžádejte si tedy nabídku buď přímo dotazem na některého z našich techniků nebo se mrkněte do sekce BAZAR na našich stránkách kam se nyní snažíme všechny použité věci umístit, abyste měli přehled, z čeho všeho můžete vybírat. Toto oznámení se týká klasických verzí bez antén na markery. Modely RD8100MRx s integrovanými anténami na markery jsou v nabídce i nadále. 

 

RD8100™ s unikátním uspořádáním 5 cívek je nejvyšší modelovou řadou profesionálních lokátorů britské značky Radiodetection®, určených pro trasování kabelů a potrubí. Všechny modely vynikají mimořádně lehkou konstrukcí i při zvýšeném krytí IP65, a dále, u značky Radiodetection®, pověstnou jednoduchostí ovládání a rychlostí zpracování dat. Všechny modely opět zdobí tzv. aktivní dynamická ochrana proti rušivým vlivům ze zdrojů vysokého napětí, která umožňuje vysoce efektivní trasování i v blízkosti trafostanic anebo nadzemních vedení VN. A právě hranici efektivity posunul Radiodetection® u RD8100™ o velký kus dopředu jednou z nových funkcí, o kterých se nám předtím jen zdávalo. Tou je měření směru proudu na nejběžněji používanou frekvenci 8 kHz. Tím se tato funkce stává použitelnou prakticky na všech místech a významně se tak posouvá úplná jistota jednoznačného potvrzení trasované sítě na doposud nevídanou úroveň. Kdo jednou vyzkouší tento profesionální lokátor s vynikající ergonomií, bude novými funkcemi určitě natolik ohromen, že definitivně pochopí výjimečnost lokátorů tradiční značky Radiodetection®. To vše je umocněno nadstandardní zárukou 3 roky.

Ergonomie, odolnost, přesnost

Hlavní funkce

Aktivní frekvence (vedení/sondy)

11-32/4

Mimořádná záruka 3 roky

Měření směru proudu na 4/8 kHz!

A to nejen s klasickými kabely pro přímé připojení, ale také se standardními kleštěmi a konektorem na živý vodič při trasování pod napětím.

Měření velikosti proudu

Současné zobrazení hloubky i proudu

Lokátor stále zobrazuje na displeji hodnotu hloubky i velikosti proudu

Měření hloubky s vysílačem

Měření hloubky na 50 Hz

modely PDL, PDLG, PTL, PTLG

Navigační režim bez nutnosti máchání s lokátorem

Vyrazte bez máchání lokátorem a sledujte obecnou trasu 

Dynamická ochrana lokátoru proti rušení

Velmi efektivní ochrana cívek lokátoru při práci v blízkosti zdrojů VN

Krytí IP65

Zvýšené krytí  na IP65

Vzdálené ovládání vysílače

Až na 450 metrů

Kompas

Indikuje stále směr trasovaného vedení

Vlastní frekvence

Možnost nahrání dalších extra 5 frekvencí 

Poruchy na kabelech

S A-rámem možnost lokalizace plášťových poruch dvěma metodami 8kFF a směrem proudu CDFF

Power filtry

Efektivnější pasivní vyhledávání bez vysílače na silové harmonické frekvenci

Identifikace kabelu ve svazku

Se stetoskopem

Vestavěná GPS

Modely PXLG, PDLG a PTLG včetně možnosti propojení s externí GPS

Několik režimů pro trasování

Včetně bezpečného a komfortního režimu Minima (tzv. hasičů), při kterém lze trasovat se zvednutou hlavou a není nutné sledovat stále displej

RD8100 si můžete pořídit v 6 variantách přijímačů (PXL, PXLG, PDL, PDLG, PTL a PTLG). K nim je pak možné volit jeden ze 4 těchto modelů vysílačů podle výkonu (5 nebo 10W) a podle toho, zda obsahují technologii Bluetooth či nikoliv: TX5, TX5-B, TX10 a TX10-B s tím, že pro modely PXL jsou vhodné všechny 4 vysílače a pro modely PDL a PTL pak TX10 a TX10-B. 

V případě, že nehledáte top model, ale spolehlivý profesionální lokátor vybavený dostatkem důležitých funkcí a rádi byste ušetřili, je pro vás určen model RD7100 - nástupce velmi oblíbeného RD7000+.

SOUČÁSTÍ DODÁVKY JE TAKÉ NÁSLEDUJÍCÍ ZÁKLADNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ: Kabely pro přímé připojení signálu (červený a černý krokodýlek),
Zemnící prodlužovací kabel 10m, Zemnící kolík, Neodymový magnet, Baterie pro vysílač a přijímač (10ks D alkalické), Návod CZ.

Copyright © 2019 Radiodetection Ltd.  All rights reserved.

Nebojte se, že o něco přijdete. Máme jich fakt hodně!

Režimy trasování

Při režimu MAXima jsou v činnosti horizontální cívky, které se nejvíce vybudí přímo nad vedením a díky tomu má lokátor největší odezvu. Na MAXimum je možné pomocí otočení lokátoru o 90° oběma směry určovat směr vedení. Navíc ještě lokátor měří hloubku a velikost signálního proudu.

Tento režim se je výhodné používat na začátku akce po napojení vysílače, kdy je nutné najít naši trasovanou síť. Lokátor je mimo signál potichu a nejvíce "řve" jen nad naším signálem. To nám umožňuje provádět toto předhledání velmi bezpečně se zvednutou hlavou a čekat až na zvuk z lokátoru.

Možnost, kdy můžete současně na displeji zkombinovat přesnost sloupcového grafu MAXima s navigačními šipkami MINima, které mohou ukazovat jinam, než MAXimum a tím indikovat přítomnost narušeného magnetického pole. 

U modelů RD7000, RD7000+ a RD8000 navigují postupně se zvětšující šipky na pozici dle MINima a nelze to změnit. 

U modelů RD7100 a RD8100 lze nově přidržením tlačítka pro změnu režimů změnit šipky ze zvětšujících se, které navádí do místa MAXima přesně dle sloupcového grafu na krátké šipky, které navádí podle MINima. V tomto režimu je nutné koukat na obě hodnoty odděleně, protože ne vždy sedí MINimum a MAXimum do stejného místa pokud je narušené magnetické pole.

Funguje podobně jako režim MAXima, ale dává širší odezvu. Na druhou stranu lokátor disponuje v tomto režimu nejvyšší citlivostí, a proto je jeho využití při detekci velmi slabých signálů na konci vedení nebo u vedení nacházejících se hodně hluboko. 

Tímto režimem disponují pouze modely RD4000, RD8000 a RD8100.

Při režimu MINima jsou v činnosti vertikální cívky, které nejsou nad vedením vůbec vybuzeny, a proto v tomto místě nemá lokátor žádnou odezvu. Se zvětšující se vzdáleností od vedení se odezva zvětšuje. Vnímání tohoto režimu je velmi jednoduché díky dvěma navigačním šipkám, které jednoznačně určí místo trasovaného signálu. 

V tomto režimu můžeme trasovat velmi bezpečně se zvednutou hlavou a nemusíme sledovat displej díky zvuku, který je na každou stranu výrazně jiný. Proto se tento režim vžil do podvědomí odborné veřejnosti jako režim "HASIČI". 

Pro zjištění přesné polohy vedení je ale vždy ještě potřeba přepnout lokátor do režimu MAXima a zkontrolovat, zda trasa souhlasí s trasou v tomto režimu. 


Příslušenství

Indukční kleště 100mm Kód: RD10/TC1769-4KTX

Indukční kleště 100mm jsou nejprodávanější kleště z našeho sortimentu. Kleště 100mm jsou pro svou velikost univerzální pro trasování kabelů, plynovodů, teplovodů, vodovodů atd. Je to jeden z velice efektivních způsobů jak dostat signál do vedení. S indukčními kleštěmi přijdete, cvaknete a trasujete. Pokud se jedná o trasování kabelů, stačí, aby byly oba konce uzemněny a signál se velice pěkně indukuje. Je tedy možné trasovat i kabely pod napětím (NN, VN). Tyto kleště bývají považovány za základní vybavení každé lokační sady. Obsahuje chytrý konektor pro připojení k vysílači (nic nenastavujete - vysílač sám rozezná zařízení, které je k vysílači připojeno).

Ministetoskop Kód: RD10/RX-STETHOSCOPE-HG

Ministetoskop je příslušenství na identifikaci kabelu ve svazku. Pokud máte v jednom výkopu vedle sebe několik podobných kabelů, jste schopni idnetifikovat konkrétní kabel, ke kterému máte připojen vysílač přiložením stetoskopu k jednotlivým kabelům. Platí nejen pro přímé napojení, ale i přes indukční kleště. Můžete tak identifikovat i kabel v rozvodné skříni apod.

Kabely pro přímé připojení MINI Kód: RAKPPPMINI

NOVINKA!

Sada malých krokodýlků vhodná zejména pro přímé galvanické napojení na tenké telekomunikační kabely. V sadě jsou dvě velikosti krokodýlků a je možné je vyměnit dle aktuální situace. Výměna pomocí rychlospojky netrvá ani 2 sekundy. Délka kabelů 3,5 m.

Kabely pro přímé připojení UNIVERZÁLNÍ Kód: RD17/TX2609E1

Standardní základní příslušenství dodávané s vysílačem v lokační sadě. Univerzální velikost krokodýlků vhodná pro aplikaci signálu na většinu připojovacích míst. Délka kabelů 3,5 m.  

Kabely pro přímé připojení MAXI Kód: RAKPPPMAXI

NOVINKA!

Velké a masivní krokodýlky vhodné zejména pro přímé galvanické napojení na vodovody a plynovody. Délka kabelů 3,5 m.

Konektor pro galvanické připojení na kabely pod napětím do 440 V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LCC

Pokud se musíte často připojovat do rozvodných skříní a nevejdou se do ní indukční kleště nebo nelze kabely vypnout a odpojit, je možné použít tento filtr. Tímto příslušenstvím se můžete bezpečně připojit pomocí červeného a černého krokodýlku až pod napětím do 440 V. Současně je možné bez problému použít černý krokodýlek na zemnicí kolík a využít tak nezávislého uzemnění.

A-rám včetně propojovacího kabelu Kód: RD10/AFRAME-4K7K8K

A-rám je ideálním příslušenstvím pro hledání plášťových poruch na kabelech

Transportní taška pro lokátory RD7/8000 Kód: RD10/RD7K8KSRBAG

Pohodlná transportní taška pro lokátory Radiodetection RD7000 a RD8000, do které se vejde nejen přijímač a vysílač, ale také spousta příslušenství. Je možné objednat i verzi s kolečky pro snadné převážení po rovných hladkých površích.

Neodymový magnet Kód: RD26/F4ME16M4

Mimořádně silný neodymový permanentní magnet určený pro aplikaci signálu na těžko přístupná místa pro přímou galvanickou aplikaci pomocí krokodýlků. Magnet je nyní součástí základního příslušenství všech vysílačů značky Radiodetection.

Neodymové magnety jsou schopny unést více než tisícinásobek vlastní váhy. Magnet o velikost malé mince tak může udržet železný předmět o hmotnosti kolem 10 kg.

Indukční kleště 50mm Kód: RD10/TC2136-4KTX

Indukční kleště 50mm jsou nejmenší kleště z našeho sortimentu. Kleště 50mm se pro svou velikost hodí pro trasování sdělovacích a NN kabelů. Je to jeden z velice efektivních způsobů jak dostat signál do vedení. S indukčními kleštěmi příjdete, cvaknete a trasujete. Pokud se jedná o trasování kabelů, stačí aby byly oba konce uzemněny a signál se velice pěkně indukuje. Je tedy možné trasovat i kabely pod napětím. Obsahuje chytrý konektor pro připojení k vysílači (nic nenastavujete - vysílač sám rozezná zařízení, které je k vysílači připojeno). Ke kleštím je možné dokoupit i tyč pro pohodlné a bezpečné připojení kleští v nepřístupném prostředí trafostanic apod.

Indukční kleště 220mm Kód: RD10/RD7GT0235

Indukční kleště 220mm jsou největší kleště z našeho sortimentu. Pro svou velikost jsou vhodné zejména pro trasování  VN kabelů a potrubí o průměrech do 220 mm. Lze je použít samozřejmě i u NN rozvodných skříní (RIS, PRIS), kde je dostatek prostoru pro obejmutí aspoň jedné fáze a nuláku. Použití kleští je jeden z velice efektivních způsobů jak dostat signál do vedení. S indukčními kleštěmi přijdete, cvaknete a trasujete. Pokud se jedná o trasování kabelů, stačí aby byly oba konce uzemněny a signál se velice pěkně indukuje. Je tedy možné trasovat i kabely pod napětím (NN, VN). Kleště jsou k vysílači připojeny přes chytrý konektor (nic nenastavujete - vysílač sám rozezná zařízení, které je k vysílači připojeno).

Malý stetoskop Kód: RD10/AC2645-4KRX

Malý stetoskop je příslušenství na identifikaci kabelu ve svazku. Tvar zakřivení dotykové plochy předurčuje tento stetoskop pro použití zejména na kabelech se středním průměrem. Pokud máte v jednom výkopu vedle sebe několik podobných kabelů, jste schopni identifikovat konkrétní kabel, ke kterému máte připojen vysílač přiložením stetoskopu k jednotlivým kabelům. Výhodou malého stetoskopu je závit, do kterého je možno napojit prodlužovací tyč nebo tyče. To je velice praktické z hlediska bezpečnosti nebo pokud je místo nepřístupné. Funguje nejen při přímém napojení, ale i přes indukční kleště. Můžete tak identifikovat i kabel v rozvodné skříni, který je pod napětím apod.

Velký stetoskop Kód: RD10/AC2644-4KRX

Velký stetoskop je příslušenství na identifikaci kabelu ve svazku. Pokud máte v jednom výkopu vedle sebe několik podobných kabelů, jste schopni identifikovat konkrétní kabel, ke kterému máte připojen vysílač. Stačí přiložit stetoskop, který je připojen k přijímači a sledovat odezvu na displeji. Velký stetoskop má flexibilní ohýbací část a je vhodný pro kabely větších průměrů (VN) a identifikaci v rozvodných skříních. Flexibilní část je praktická z hlediska bezpečnosti a přístupnosti. Lze použít nejen pro přímé napojení vysílače, ale i přes indukční kleště. Můžete tak identifikovat i kabel v rozvodné skříni, který je pod napětím apod.

Zásuvkový konektor 230V Kód: RD10/AC1231-4KTX-LPC-EUR

Konektor pro přivedení signálu do rozvodů NN přes zásuvku 230V

RD7/8KTx Akumulátor Li-Ion 8,8Ah pro vysílač, Nabíječe 230 i 12V Kód: RD10/TXRBATPACKKIT-EU

Profi akumulátor pro vysílače modelů Radiodetection RD7/8000™ typu Li-Ion s kapacitou 8,8 Ah!

RD5/7/8KRx Akumulátor NiMH 9Ah pro přijímač, Nabíječ 230V Kód: RD10/RXRECHARGEKIT-EU

Profi akumulátor pro přijímače modelů Radiodetection RD5/7/8000™ typu NiMH s kapacitou 9 Ah!. Možné přiobjednat nabíječ 12V do auta.

Nabíječ aku NiMH pro příjímače RD5/7/8000 z autozásuvky 12V Kód: RD10/RXAUTOCHARGER

Nabíječ z auta pro akumulátor 9Ah pro přijímače RD5/7/8000. Nikdy nezůstanete v terénu bez energie. Lze zakoupit i celou profesionální sadu akumulátor-nabíječ 12V-nabíječ 230V.

Nabíječ aku NiMH pro příjímače RD5/7/8000 z 230 V Kód: RD10/RX-MAINSCHARGER-EU

Nabijení akumulátoru NiMH 9 Ah pro přijímače RD5/7/8000 ze zásuvky 230 V. Lze objednat i celou kompletní aku sadu aku-nabíječ 12V-nabíječ 230V.

Nabíječ Ansmann energy 8 plus na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG8576SE2/R2

Kvalitní a prověřený nabíječ Ansmann pro monočlánky typu D/C/AA/AAA/E

Nabíječ Ansmann energy 16 na NiCd/NiMH monočlánky Kód: FG3773

Kvalitní a prověřený nabíječ Ansmann pro monočlánky typu D/C/AA/AAA/E 

Dobíjecí baterie Ansmann typu D Kód: FG6549SC2

Kvalitní dobíjecí baterie typu D 10000 mAh, vhodné pro provoz v přijímačích a vysílačích firmy Radiodetection. Balení po 2 ks. 

Nabíječ TECXUS TC 6000 Kód: BAW23723

Nabíječ NiMH baterií typu D firmy Tecxus 10000 mAh pro vysílače a přijímače firmy Radiodetection. Ekonomická varianta, spokojenost. Možnost dobíjení jak z 12 V (auta) i ze sítě 230 V.

Dobíjecí baterie typu D firmy Tecxus Kód: BAW23741

Dobíjecí baterie typu D 10000 mAh firmy Tecxus. Ekonomické řešení dobíjecích baterií pro přijímače a vysílače firmy Radiodetection. Balení po 1 ks.

Prodlužovací zemnicí kabel 100m Kód: RNESC/SC

Ideální příslušenství pro trasování obtížných situací (vodovodní přípojky), kdy potřebujeme dostat signál až na konec vedení

RD4/7/8KTx Zemnicí kolík Kód: RD04/ET2980P8

Pohodlné píchnutí i do suché zeminy díky šroubovité konstrukci

Adaptér příslušenství z řady RD400 Kód: RD17/TX2646E1

Pokud máte staré příslušenství k řadě RD400, pomocí adaptérů jej připojíte k novým řadám RD4/7/8000. K dispozici jak adaptér pro příslušenství k vysílačům, tak přijímačům.

Ponorná anténa Kód: RD10/SM1099-8-4MRX

Ponorná anténa se spojí s lokátorem a za pomoci potápěčů zjišťuje průběh a hloubku vedení pod říčním dnem. Anténu lze pořídit buď s frekvencemi 512 a 640 Hz nebo 8 kHz.

Transportní taška na A-rám Kód: RD10/RD4FFRXBAG

A-rám v ní bude jako v bavlnce


Reference

GasNet RD8100 MRx , GA-92XTd , DruckTest 2000 , RD8100 - VÝPRODEJ! , GasTest delta3 , DruckTest GaWa , ODOR on-line

Firmu Radeton znám skoro od samého začátku. Vždy pro ni byl na prvním místě požadavek spokojeného zákazníka. Oceňuji servis a poradenství. Jednoduchá obsluha a spolehlivost - to jsou moje zkušenosti práce s přístroji řady RD400 pro vytyčení a lokalizaci podzemního vedení.

HOMOLA a.s. RD8100 - VÝPRODEJ! , Magnetické zvedací kladivo , OLLI

Služby města Pardubic RD8100 - VÝPRODEJ!

TAPAS spol. s r.o. RD8100 - VÝPRODEJ!

Radeton je spolehlivá firma s vynikajícím servisem a personálem na vysoké odborné úrovni. Naše spolupráce je dlouhodobá a nadstandardní. Ceníme si výborné konzultační činnosti a poradenství. Přístroje dodané firmou Radeton standardně vykazují vysokou kvalitu a spolehlivost.

NTD s.r.o. RD8100 - VÝPRODEJ!

ERMO spol. s r. o. RD8100 - VÝPRODEJ!

Severočeská servisní a. s. RD8100 - VÝPRODEJ! , Enigma , PipeMic

S firmou Radeton spolupracujeme řadu let. Pořizujeme především trasovací a korelační přístroje - RD8100, Enigma, ale také hledače FM materiálů nebo prut s hydrofonem Pipe Mic. Přístroje pracují velmi efektivně a spolehlivě. Tým Radetonu jedná profesionálně s důrazem na maximální spokojenost zákazníka.

OMEXOM GA Energo s.r.o. RD8100 - VÝPRODEJ!

Energetika Chropyně, a.s. RD8100 - VÝPRODEJ!

SCHLIKE - DOMI, spol. s r.o. RD8100 - VÝPRODEJ!

KABELOVÝ servis, spol. s r.o. RD8100 - VÝPRODEJ!

GEOHUNTER, s.r.o. RD8100 - VÝPRODEJ!

ARGOS ELEKTRO, a.s. RD8100 - VÝPRODEJ!

Kabelová televize Kopřivnice, s.r.o. RD8100 - VÝPRODEJ!ČR - AMPER 2022

17. 5. 2022
až 22. 5. 2022

Akustický lokátor plastových plynovodních potrubí GAS TRACKER 2

Konečně „pořádné rafan" na plastový roury. Dosah až 300 m. Přesnost v rámci cm. Brzy i pro vodaře!

Petr Svoboda | 19. 5. 2021

Reflektometr CS90

„Impulzák“ střední třídy s 1ns šířkou impulzu a českým menu. Další přírůstek do našeho portfolia...

Petr Svoboda | 13. 5. 2021

Našlapaný přenosný ultrazvukový průtokoměr

Lokalizace poruch pomocí měření nočních minimálních průtoků • Kontrola čerpadel • Analýza spotřebišť...

Pepa Pospíšil | 11. 5. 2021

Zaujal vás tento produkt?

Ing. Petr Svoboda

Kabely

Michal Juráň

Kabely