Novinky VODA

 

 

AQUA PL - lokátor plastových potrubí bez signalizačního vodiče

Pro vodovody nyní přicházíme na trh s novinkou - lokátorem plastových potrubí bez signalizačního vodiče.

Více informací naleznete >>ZDE<<

 

ZONESCAN NB-IoT

Další novinkou jsou permanentní snímače šumu s každonoční korelací a přenosem pomocí sítě NB-IOT. Ta výrazně pomáhá přenosu dat z obtížněji dostupných lokalit, což z ní dělá ideální nástroj pro osazování právě na vodárenskou infrastrukturu - do šachet, litinových poklopů atd.

 

Na webináři NOVÉ TECHNOLOGIE PRO SNIŽOVÁNÍ ZTRÁT VODY A PROČ SI JE NEKUPOVAT jsme detailně tyto systémy představili.

 

NB-IOT ale mění možnosti využití a naopak vytváří důvod, proč si kupovat právě tyto snímače. Lze je totiž velmi efektivně využívat "semi-permanentně". Jejich osazení je tak snadné a rychlé, že jeden pracovník je za jedinou směnu schopen přemístit 50-80 snímačů. Navíc spolehlivost přenosu přes 96% a minimální provozní náklady (např. baterii s kapacitou 4-5 let je možné vyměnit přímo v terénu, nic se nikam neposílá) dělají z těchto snímačů skutečně efektivní nástroj, jak okamžitě dohledávat nové i staré poruchy - tedy jak pro prevenci, tak i pro dohledání poruch při zvýšeném nočním průtoku. 

Typické aplikace:

  • osazení na neměřené úseky

  • místa s častou recidivou poruch

  • dohledávání POI po satelitní analýze

  • monitoring zásobovacích pásem s nedostatkem vody 

  • "kobercové nálety" 

Systém hned druhý den ráno po osazení pošle výsledky nočního měření a všechny signifikantní korelace. Ty pak zobrazí přímo na mapě a to vč. Street View. Pro korelaci není potřeba zadávat žádné vstupní informace, systém si je umí sám načíst z GISu. 

 

Snímače pracují i v paralelním autonomním režimu, kdy detekují šumy, analyzují spektrum a vyhodnocují podezřelá místa. To je užitečné hlavně v případě tichých poruch, které nemají dostatek energie, aby se jejich zvuk šířil dostatečně daleko až k dalšímu snímači. Takové úniky pak není možné korelovat, systém ale tuto poruchu přesto zachytí. 

 

U obtížně slyšitelných poruch funguje i další "fičurka" a to vícedenní korelace. Systém do cloudu nahrává šumy každou jednu noc a z kumulovaných dat (např. po 5 nebo 30 dnech) má násobně více informací a vycházejí mnohem přesvědčivější korelace. 

Systém je možné vyzkoušet, oslovte prosím Pepu Pospíšila:

Produktový manažer

Josef Pospíšil

+420 777 766 655

pospisil@radeton.cz


Typická aplikace při dohledávání poruch po satelitní analýze, kdy systém velmi přesvědčivě a přesně lokalizoval hned dvě poruchy cca 5 m od sebe (ověřeno).

 

 

Satelitní technologie vyhledávání úniků a naše poznatky

Máme za sebou 25 projektů vyhledávání úniků pomocí satelitní technologie a rádi bychom se s vámi podělili o několik >>poznatků<<.

 

 

vGIS - Technologie, která vidí pod zem

Během jarních školení jsme pracovníkům s lokátory předvedli zcela novou >>technologii<<, která jim otevřela oči.