Korelační systém s dálkovým zasíláním dat a automatickou lokalizací poruch

  • On-line přístup k datům
  • Import map z GIS
  • Výdrž baterie 5 let
  • GPS poloha
  • Neomezený počet snímačů
  • IP68

Více funkcí

Chci znát cenu Objednat předvedení

Máte dotaz? Zeptejte se nás

Snadná a rychlá aktivace snímače pomocí IR komunikátoru
Vestavěná roamingová SIM karta vybere síť s nejlepším signálem
Přehledné zobrazení polohy snímačů a poruch v Google Maps
Vítěz ocenění Zlatá VOD-KA 2017 za inovativní produkt pro správu vodovodní sítě
Díky GPS poloze umí Primeweb měřit vzdálenost mezi snímači

Enigma 3m je nejnovějším nástrojem pro vyhledávání poruch z dílen britského výrobce Ovarro. Jde o kombinaci snímačů šumu a výkonného korelátoru s dálkovým přenosem dat na centrální server Primayer Cloud. Po osazení a aktivaci snímačů již celý systém pracuje automaticky bez nutnosti obsluhy. Snímače Enigma 3m odesílají každý den data na server, kde jsou automaticky vyhodnocena korelačním softwarem. Výsledkem je přehledné grafické zobrazení nalezených poruch v Google mapách včetně informací o stavu snímačů, zvuků ze snímačů, teploty a další užitečné informace.

Hlavní funkce

On-line přístup k datům

Data jsou dostupná přes zabezpečenou internetovou aplikaci Primeweb, které obsahuje spoustu užitečných nástrojů pro správu vodovodní sítě (korelace, šumy, zvukové stopy ze snímačů, teplotu, sílu signálu, export dat a další).

Import map z GIS

Detaily o vodovodní síti lze nahrát do aplikace přímo z GIS (délky úseků, materiály, dimenze). Na mapě se snímače díky poloze automaticky připojí k modelu sítě.

Výdrž baterie 5 let

Snímače jsou vybaveny nenabíjecí lithium-thionyl-chloridovou baterií (Li-SOCl2), která zajišťuje provoz až na 5 let v závislosti na kvalitě signálu GSM sítě. 

GPS poloha

Přesná poloha každého snímače je uložena do snímače během aktivace a lze ji sledovat na Google mapách v aplikaci Primeweb. 

Neomezený počet snímačů

Minimální doporučený počet snímačů je 10 a stačí na sledování menšího průmyslového areálu nebo obce. Pro rozsáhlé vodovody lze používat stovky i tisíce snímačů, jejich počet není omezen.

IP68

Snímače odolávají náročným podmínkách v terénu a díky krytí IP68 jsou plně ponořitelné.

South Staff Water, Velká Británie

Systém Enigma 3m již úspěšně využívají po celém světě. Např. britská vodárna South Staffordshire Water zásobující pitnou vodou cca 1,3 mil obyvatel instalovala 300 snímačů do 10 kritických okrsků (DMA) tam, kde je hledání běžnými metodami přes den neefektivní kvůli okolnímu hluku. Již první den po instalaci bylo odhaleno několik poruch.

Historické město Chartres, Francie

V pěší zóně centra středověkého města Chartres, kde je obtížný přístup k vodovodní síti a lokalizace poruch náročná, proběhla instalace 50 snímačů Enigma 3m. V červenci 2017 Enigma 3m úspěšně detekovala 2 poruchy a významně tak pomohla provozovateli vodovodní sítě Aqualter. Na základě úspěšné detekce rozšířili systém o dalších 100 snímačů, které jsou nyní instalovány na předměstí Leves. Výkonný ředitel Lionel Turpin hodnotí systém Enigma 3m jako klíčovou technologii pro svůj cíl - za dalších 10 let snížit ztráty z aktuálních 15% na 10%.

Fotogalerie


Reference

VODÁRNA PLZEŇ a.s. Enigma , Aqua M-200 , Eureka 3+ , Enigma 3m , Phocus 3

Již od roku 2006 pracuji s přístrojem ENIGMA. Je pro mě nejlepší a nejoblíbenější. I když ho mám už tak dlouho, stále se s ním dá naučit něco nového. Na prevenci je skvělá. My ji kombinujeme s Phocusem. U lokátoru RD8000 oceňuji skvělou funkci společného maxima a minima. Vhodná pro rychlou korelaci u jasných poruch je EUREKA2.

Pražské vodovody a kanalizace, a.s. Enigma 3m , Enigma , Drulo III , QuickView , QuickViewPůdní mikrofony společnosti Gutermann

Švýcarská firma Gutermann byla založena v roce 1948 pod názvem S. Gutermann Elektronische Apparate v Zürichu...

Ing. Ladislav Veselý | 17. 5. 2024

MTA PIPE-INSPECTOR®

Pokročilý monitoring stavu potrubí včetně lokalizace netěsností. Rakouský technologický guru společnost MTA...

Pepa Pospíšil | 9. 5. 2024

Radeton na 62. konferenci SRVO v Praze s GEORAFANEM

Jsme hrdí, že jsme se minulý týden mohli účastnit 62. konference SRVO - Společnost pro rozvoj veřejného...

Anna Rožňovcová | 2. 5. 2024

Zaujal vás tento produkt?

Josef Pospíšil

Vodovody