Oborově zaměřená řada profesionálních lokátorů vedení a markerů.
- Trasování vedení a markerů současně
- Lokalizace všech typů markerů
- Navigační režim bez nutnosti máchání
- Dokonalá dynamická ochrana lokátoru proti rušení ze zdrojů VN
- Špičková ergonomie a vyvážení
Spolehlivý, skvěle vyvážený a jednoduše ovladatelný profesionální lokátor inženýrských sítí a RF markerů s online měřením jejich hloubky. Můžete vyhledávat buď jedno a nebo druhé, a nebo zkuste duální režim pro trasování jak sítě tak markerů zároveň.
Řada RD7100MRx disponuje nejpokročilejšími technologiemi ve světě trasování a všemi zásadními funkcemi pro precizní profesionální trasování, přičemž každý model je optimalizován pro řešení problémů se zaměřením na určitý obor.
Díky nové Android aplikaci RD Map, která používá Google mapy, můžete v reálném čase vytvářet podrobné mapy s trasovaným vedením a ihned je posílat e-mailem nebo sdílet pomocí oblíbené aplikace.
Opět je třeba vyzdvihnout ergonomii, protože díky patentovanému tvaru lokátor váží pouhých 2,1 kg včetně antény na markery a Li-Ion akumulátoru, což je bezkonkurenční výhoda, která umožňuje obsluze hodiny práce bez větších problémů. K tomu přispívá také vysoce kontrastní černobílý displej s automatickým podsvitem, který je perfektně vidět za všech světelných podmínek.
Navíc díky krytí IP65 jej můžete používat prakticky v každém prostředí.
Ke kvalitním výkonům přispívá také již tradičně Dynamická ochrana lokátoru, která umožňuje efektivní trasování i v blízkosti zdrojů VN nebo nadzemního vedení.
Vyjímečnou kvalitu těchto lokátorů opět podtrhuje mimořádná záruka v oboru v délce 3 let!
Technická specifikace
Trasování vedení a markerů současně
Lokalizace všech typů markerů
Navigační režim bez nutnosti máchání
Dokonalá dynamická ochrana lokátoru proti rušení ze zdrojů VN
Špičková ergonomie a vyvážení
Záruka 3 roky !
Aktivní frekvence (vedení/sondy)
až 7/4 dle modelu
Pasivní frekvence
Power a Rádio
Měření hloubky na 50 Hz
dle modelu
Současné zobrazení hloubky i proudu
Krytí IP65
Li-Ion akumulátor jako standard
Kompas
Zobrazuje smer trasovaného vedenia.
Několik režimů pro trasování
Maximum a Minimum samostatně i současně na displeji
Power filtry
dle modelu
RD Map
Android aplikace
Poruchy na kabelech
dle modelu s A-rámem
Identifikace kabelu ve svazku
se stetoskopem
SOUČÁSTÍ KAŽDÉ SADY (PŘIJÍMAČ+VYSÍLAČ) JE TAKÉ NÁSLEDUJÍCÍ ZÁKLADNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ: Kabely pro přímé připojení signálu (červený a černý krokodýlek), Zemnicí prodlužovací kabel 10m, Zemnicí kolík, Neodymový magnet, Baterie pro vysílač a přijímač (11ks D alkalické), Návod CZ.
Copyright © 2019 Radiodetection Ltd. All rights reserved.
Režimy trasování
Při režimu MAXima jsou v činnosti horizontální cívky, které se nejvíce vybudí přímo nad vedením a díky tomu má lokátor největší odezvu. Tento režim je jeden ze dvou nejdůležitějších pro trasování. Na MAXimum je možné pomocí otočení lokátoru o 90° oběma směry určovat směr vedení. Navíc ještě lokátor měří hloubku a velikost signálního proudu.
Tento režim se používá na začátku, kdy je nutné dohledat naši trasovanou síť. Lokátor je potichu a nejvíce "řve" jen nad naším signálem.
Možnost, kdy můžete současně na displeji zkombinovat přesnost sloupcového grafu MAXima s navigačními šipkami MINima, které mohou ukazovat jinam a tím indikovat přítomnost narušeného magnetického pole.
U modelů RD7000, RD7000+ a RD8000 jsou navigační šipky (postupně se zvětšující) naváděny dle MINima a nelze to změnit.
Při režimu MINima jsou v činnosti vertikální cívky, které nejsou nad vedením vůbec vybuzeny, a proto v tomto místě nemá lokátor žádnou odezvu. Se zvětšující se vzdáleností od vedení se odezva zvětšuje. Režim je velmi jednoduchý díky dvěma šipkám, které jednoznačně určí místo trasovaného signálu.
V tomto režimu nemusíme sledovat displej díky zvuku, který je na každou stranu různý. Proto se tento režim vžil do podvědomí odborné veřejnosti jako režim "HASIČI".
Pro zjištění přesné polohy vedení je ale vždy ještě potřeba přepnout lokátor do režimu MAXima a zkontrolovat, zda trasa souhlasí s trasou v tomto režimu.
Děje se u nás
Školení technických pracovníků vodárenských společností
17. 9. 2024
až 19. 9. 2024
PF 2024
2. 1. 2024
Technologické spuštění polygonu
14. 12. 2023
Tak to jsme my - Radetoňáci
30. 8. 2023