Unikátní víceúčelový lokátor umožňující velmi rychle lokalizovat místa poruch na katodicky chráněných produktovodech.
- Aktivní frekvence
- Pasivní frekvence
- Měření směru proudu
- 5 lokátorů v jednom

Poškozená izolace potrubí nebo vodivé spojení s dalšími podzemními zařízeními může způsobit nedostatečnou účinnost systému katodické ochrany. Systém PCMxᵀᴹ je navržen speciálně pro identifikaci a lokalizaci těchto poruch. K dispozici má dva vysílače s výkonem 25 a 150 W, které umožňují podle druhu vnější izolace a také podle počtu poruch provádět kontrolu až na 30 km. Součástí systému je i A-rám, s jehož pomocí je možné dohledat místo poruchy s centimetrovou přesností.
Technická specifikace
Aktivní frekvence
(vedení/sondy)
Pasivní frekvence
Power, Rádio, CPS, CATV
Měření směru proudu
Současné měření hloubky a proudu
Měření hloubky na Power
5 lokátorů v jednom
Odnímatelný magnometr
Vyhledávání poruch na izolacích
SOUČÁSTÍ KAŽDÉ SADY (PŘIJÍMAČ+VYSÍLAČ) JE TAKÉ NÁSLEDUJÍCÍ ZÁKLADNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ: Kabely pro přímé připojení signálu (červený a černý krokodýlek), Zemnicí prodlužovací kabel 10m, Zemnicí kolík, Neodymový magnet, Baterie pro vysílač a přijímač (10ks D alkalické), Návod CZ.
Copyright © 2019 Radiodetection Ltd. All rights reserved.
Režimy trasování
Při režimu MAXima jsou v činnosti horizontální cívky, které se nejvíce vybudí přímo nad vedením a díky tomu má lokátor největší odezvu. Tento režim je jeden ze dvou nejdůležitějších pro trasování. Na MAXimum je možné pomocí otočení lokátoru o 90° oběma směry určovat směr vedení. Navíc ještě lokátor měří hloubku a velikost signálního proudu.
Tento režim se používá na začátku, kdy je nutné dohledat naši trasovanou síť. Lokátor je potichu a nejvíce "řve" jen nad naším signálem.
Možnost, kdy můžete současně na displeji zkombinovat přesnost sloupcového grafu MAXima s navigačními šipkami MINima, které mohou ukazovat jinam a tím indikovat přítomnost narušeného magnetického pole.
U modelů RD7100 a RD8100 lze přidržením tlačítka pro změnu režimů změnit šipky ze zvětšujících se, které navádí dle MAXima na krátké naváděné podle MINima. V tomto režimu je nutné koukat na obě hodnoty odděleně, protože ne vždy sedí MINimum a MAXimum do stejného místa.
Funguje podobně jako režim MAXima, ale dává širší odezvu. Na druhou stranu disponuje v tomto režimu nejvyšší citlivostí, a proto je jeho využití při detekci velmi slabých signálů na konci vedení nebo u vedení nacházejících se hluboko.
Tímto režimem disponují pouze modely RD4000, RD8000 a RD8100.
Při režimu MINima jsou v činnosti vertikální cívky, které nejsou nad vedením vůbec vybuzeny, a proto v tomto místě nemá lokátor žádnou odezvu. Se zvětšující se vzdáleností od vedení se odezva zvětšuje. Režim je velmi jednoduchý díky dvěma šipkám, které jednoznačně určí místo trasovaného signálu.
V tomto režimu nemusíme sledovat displej díky zvuku, který je na každou stranu různý. Proto se tento režim vžil do podvědomí odborné veřejnosti jako režim "HASIČI".
Pro zjištění přesné polohy vedení je ale vždy ještě potřeba přepnout lokátor do režimu MAXima a zkontrolovat, zda trasa souhlasí s trasou v tomto režimu.
Děje se u nás
iPek Roadshow po ČR
28. 6. 2022
Už známe VÍTĚZE z veletrhu Amper
17. 6. 2022
Kvalita Made in Radiodetection
28. 3. 2022
iPek Roadshow po ČR
28. 6. 2022
Kvalita Made in Radiodetection
28. 3. 2022
Radeton ve firmě Picote solutions ve Finsku
16. 3. 2022
Školení technických pracovníků vodárenských společností
20. 9. 2022
až 22. 9. 2022
Už známe VÍTĚZE z veletrhu Amper
17. 6. 2022
Výběr odměn z věrnostního klubu v KZ
18. 11. 2021
Školení trasování v plném proudu
25. 6. 2021
Satelitní technologie v česku obstály na jedničku
Už téměř dva roky české vodárny využívají satelitní technologie k vyhledávání úniků vody
Stavíme pro Vás tréninkový polygon a díky podpoře partnerů se jedná a nejkomplexnější polygon tohoto druhu pro všechny správce IS na světě
30. výročí založení firmy se stalo motivací pro další krok v jejím rozvoji.
Zaujal vás tento produkt?
