Nová technologie interaktivního zobrazování geografických dat

Chci znát cenu Objednat předvedení

Máte dotaz? Zeptejte se nás

 

Využití technologie vGIS se v poslední době značně rozšířilo, zejména v oblasti infrastruktury a veřejných služeb. Tato technologie umožňuje rychlejší identifikaci problémů a následně rychlejší reakci na ně.

Jedním z klíčových prvků vGIS je interaktivita. Uživatelé mohou například procházet virtuální krajinou a zobrazovat různé vrstvy dat, jako jsou například výškové mapy, hydrologické údaje, nebo dokonce i informace o zdrojích energie. Díky tomu lze lépe porozumět, jak geografické faktory ovlivňují různé procesy a rozhodování.

 

Jak vGIS funguje?

Vaše GIS/BIM podklady se nahrají do aplikace, přidělíte oprávnění vašim pracovníkům k úpravě či zobrazení map a jdete do akce. Jednoduše si zobrazíte informace o konkrétním místu nebo síti a v případě potřeby se podíváte pod zem. Lze si také promítnout situaci, jak vypadala v době výkopu - díky tomu lépe pochopíte situaci pod zemí a jednoduše určíte nejrizikovější místa. 

 

Co vGIS umí?

Mezi klíčové funkce patří:

  • úprava a zpřesnění polohy sítí. Zjistili jste, že se vaše mapové podklady liší od reality? Na pár kliknutí polohu vaší sítě upravíte podle reality. 

  • zobrazí nejdůležitější informace o konkrétní síti

  • umožňuje pořizovat poznámky z terénu, které umístíte skrz virtuální realitu do místa, kde se nacházíte. Fotku nebo krátké video s poznámkou nahrajete do aplikace a ta tam zůstane do doby než problém vyřešíte, např. označíte tak místo úniku nebo poruchy na kabelu.

  • umožňuje autorizovat a spravovat změnu poloh sítí, poznámek nebo uživatelů pomocí desktopového rozhraní, kde máte všechny vaše sítě přehledně k zobrazení.

 

Aplikace vGIS umí zobrazovat i BIM data, tzv. informační model budovy. Jedná se o digitální model právě vznikající budovy, inženýrské sítě nebo jiné pozemní stavby. Pomocí zobrazení tohoto modelu jste schopni si promítnout procesy návrhu či výstavby kdekoliv, nemusíte se tedy fyzicky na místě stavby nacházet. Snadná výměna dat celý projekt zrychluje a zefektivňuje.

 

Jaké vybavení potřebuji?

vGIS je vyvinut tak, aby fungoval na mobilních zařízeních, jako jsou chytré telefony a tablety, což znamená, že uživatelé mohou přístup k těmto datům mít kdekoliv a kdykoliv. To umožňuje vývojářům a specialistům na GIS využít tuto technologii ke zlepšení přesnosti dat a rychlosti přístupu k nim.

 Jak je to s připojením?

Je třeba internetové připojení pro zobrazení sítí. Lze však fungovat i v místech, kde je signál slabý nebo vypadává za pomocí ruční kalibrace přístroje s okolím.

 

Máte zájem se dozvědět více a vyzkoušet rozšířenou realitu v terénu?

 Filip Ondráček, tel: 777 822 411

Fotogalerie


Zaujal vás tento produkt?

Filip Ondráček

Plynovody