Jednoduchý přenosný ultrazvukový průtokoměr

  • Neinvazivní metoda měření
  • Pro všechna potrubí a kapaliny
  • Záznam dat a přenos do PC
  • Rozsah snímačů DN15 až DN1000

Více funkcí

Chci znát cenu Objednat předvedení

Máte dotaz? Zeptejte se nás

Ultrazvukové průtokoměry nové generace měří rychlost proudění kalkulací času ultrazvukové vlny v kapalině, která cestuje ve směru a proti proudu toku média v potrubí. Průtokoměr se používá k měření průtoku v homogenních kapalinách, ale také v kapalinách s vyšším procentem rozptýlených částic. Systém se skládá z páru ultrazvukových snímačů a centrální jednotky vyhodnocující signál, který senzory střídavě vysílají a přijímají. Také je možné použít ponorné senzory, které jsou v přímém kontaktu s kapalinou. Centrální jednotka je vybavena procesorem pro zpracování digitálního signálu, který řídí celkový proces měření a dataloggerem pro ukládání naměřených hodnot.

Hlavní funkce

Neinvazivní metoda měření

Ultrazvukový průtokoměr má hlavní výhodu v tom, že lze provádět měření bez nutnosti zásahu do potrubí nebo odstávky. 

Pro všechna potrubí a kapaliny

Jelikož je přístroj univerzální, lze ho použít na potrubí z libovolného materiálu a dokáže měřit průtok jakékoli kapaliny. 

Záznam dat a přenos do PC

Jednotka průtokoměru umožňuje ukládat naměřená data ve zvoleném intervalu do vnitřní paměti nebo přímo do notebooku. Naměřené hodnoty lze dále analyzovat v počítači a vytvářet grafy. 

Rozsah snímačů DN15 až DN1000

Průtokoměr TTFM100B je vybaven různými typy snímačů. Pro malá potrubí slouží snímače TS2 (DN15-DN100) nebo velké dimenze potrubí (DN50-DN1000).


Reference

Slovácké vodárny a kanalizace, a.s. Drulo III , TTFM100B , Aqua M-200Zaujal vás tento produkt?

Josef Pospíšil

Vodovody